Beebiblogi: Aasta ema Darla

Darla! Kes siis Darlat ei teaks? Kui loomaaias valitaks Aasta Ema, oleks tema kindlalt üheks kandidaadiks tiitlile.

Loomaaiahuvilistel on juba 7 aastat olnud võimalus läbi veebikaamerate kaasa elada amuuri leopardi, maailma ühe enimohustatud kaslase tegemistele.

Darla, Berliini Tierpark´is sündinud amuuri leopard, osutus suurepäraseks emaks. Oma noorusele vaatamata sai ta juba oma esimese pesakonna kolme vääniku eest hoolitsemisega suurepäraselt hakkama. Tol ajal pesakastis veel kaamerat ei olnud ja loomaaiatöötajad said järglaste olemasolust aimu kastist kostuvate häälte järgi. Alates 2010. aastast avati pesakaamera ning huvilistel üle kogu maailma avanes võimalus näha muidu varjatuks jäävat leopardi pesaelu – poegimist ja järglaste eest hoolitsemist. Kaamera vahendusel nähtu on aastate jooksul pakkunud palju rõõmu ja aidanud kaasa pesaelu ja leopardikutsikate esimestel elukuudel toimuva mõistmisele.

Kuidas toime tulla järglastega, kes on juba jalad alla võtnud ning üritavad iga hinna eest maailma avastama minna, kuigi ema arvates pole aeg selleks veel küps? Darla võtab poja hambusse ja tassib sügavamasse pesanurka. Jõudnud ühe poja nurka tagasi tassida, avastab ta, et ukselävele on jõudnud juba teine. Kui jääda pesakasti ukselelävele magama ning püüda nii tõrjuda kutsikate invasiooni? Mõnikord see isegi toimib… 

Kellel jätkus (peaaegu) alati kannatust kui üks, kaks või kolm kutsikat üritasid närida tema nina või kõrvu või karvakasukast tükki välja kiskuda. Muidugi meie superemal!

Aastate jooksul on korduvalt näha olnud, kuidas Darla rahustab ja lahutab poegi, kes kõik tahavad söögi ajal olla parimal positsioonil. Ega kiskjapojadki toidupala nimel nalja mõista. Vaata riidu.

Mõnikord aga oli Darla oma jõmpsikate kantseldamisest nii väsinud, et lausa norskas! Kuula Darla norskamist.

Darla on üles kasvatanud 12 tugevat ja tervet leopardikutsikat, kellest enamik on juba omakorda järglasi andnud.

Looduses meisterdab leopard pesa varjatud koopasse või kivimurdu. Pärast poegimist viibib ema pesas kuni poegade silmade avanemiseni. Kutsikate silmad avanevad umbes 10-päevaselt. Hiljem käib ema vastavalt vajadusele toidupoolist hankimas.  Kutsikad hakkavad pesast väljas käima umbes  3-kuuselt. Ka loomaaias püütakse järgida looduse rütmi.

Soovime kõikidele emadele kaunist emadepäeva!

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside