Beebiblogi: Bennetti känguru

Milline huvitav vaatepilt avaneb kängurude aediku juures! Ühe känguru kõht on küll veidi kummaline. Inimeste puhul on arusaadav, et pärast toiduga patustamist on kõht “paisunud“. Jõulud on ammu läbi ning vaevalt, et kängurud ka siis verivorsti sööksid. Ei tea, kas see oli nüüd viirastus… Otsekui oleks kõhus keegi liigutanud.

Siin ta ongi! Esimene selle kevade kängurupoeg. Eelnevalt oli juttu marmosettidest. Võrreldes marmosetiga on känguru lapsepõlv ikka äärmiselt mugav. Kogu imetamisperioodi veedavad nad ema kukrus, seal on soe ja turvaline.

Pisike känguru ei ole veel valmis kukrust välja tulema. Tal pole veel piisavalt tihedat ja pikka karvastikku, et Eestimaa kevadele vastu astuda. Kui päike välja tuleb, võib kängurupoega näha ringi hüppamas.

Känguru on märkimisväärselt huvitav loom.

Sündides kaalub Bennetti känguru alla 1 grammi, on karvutu ja suletud silmadega. Kui vastsündinu on väljunud sünnitusteedest, hakkab emakänguru lakkuma kõhukarva. Kas ta rajab niiviisi pisikesele tee kukrusse või mitte, pole veel päris selge. Kukrus klammerdub vastsündinu nisa külge ja asub kohe piima imema.

Niiöelda enneaegselt sündinud kängurust kasvab 270 päevaga tugev ja elujõuline loomake. Hämmastav ongi asjaolu, et kogu areng toimub kukrus, mitte emaüsas. Mõne muu looma puhul ei kujutaks sarnast olukorda ettegi. Ninasarvik kukrus? Looduse valikud jäävad sageli mõistatuseks.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside