Beebiblogi: Elasid kord seitse kitsetalle… Või oli neid pisut rohkem?

Laste loomaaia ühed armastatumaid loomad on kameruni kääbuskitsed. Igal suvel avab laste loomaaed külastajaile väravad kitseaedikusse ning need sõbralikud ja lõbusad sõralised toovad naeru näole ka kõige tagasihoidlikumale lapsele.

Põhikarjas on meil 17 kitse ja kaks kohitsetud sokku: Hollandi kääbuskits Volli ja kodukits Martin. Kõige erilisem aeg on laste loomaaias kevadel, sest siis on meil „beebibuum“. Igal aastal sünnib hulga tallekesi, kellest paljud leiavad omale uue kodu kas Eestimaa taludes või välismaal.

Tallekeste aeg on laste loomaaia töötajatele üks pöörasemaid aegu, sest pisikesed mahuvad läbi igast praost aedikutes ning jooksevad kohe tulbipeenrasse või külastajate kottide kallale maiustama. Ära ei ütle nad ka näppude lutsutamisest või kleidisaba närimisest. Aga eriti meeldib neile kükitavale külastajale selga hüpata ja sealt alla liugu lasta, sest inimene on neile üks väga lahe mägi.

Riti Iti_RitiJPG kitsed lillepeenras kits seljasJPG

Kääbuskits Luuna tallekesed on tõelised seiklejad, neid näeb päris tihti aedikust väljas ringi kalpsamas. Orvuks jäänud vapper talleke Lõvisüda aga jalutaks meelsasti mööda maja ringi ja luniks maiust või roniks sülle magama. Suuremad poisid Romeo ja Kolmteist ei ütle kunagi ära ühest korralikust duellist. Pisikesed paarinädalased talled aga peesitavad meelsasti sooja kevadpäikese all.

Iti_Riti_2JPG RomeoJPG RichardLõvisüda_3JPG Kolmteist 1

Laste loomaaia kitseaedik avatakse 1. juunil. Tule külla! Kitsekese sarvetaguse sügamine mõjub teraapiliselt nii külastajale kui kitsele 🙂

Riti_LõvisüdaJPG

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside