Beebiblogi: Päevased toimetused

Algavad karupoeg Aroni esimesed elulised õppetunnid. Aitab mängimisest, nüüd on koristamise aeg! Suure hoolega asub karuema käppadega põrandat kaapima. See on midagi põnevat! Tegevust jälginud Aron võtab korraliku poja kombel emast eeskuju ning tõttab appi.

Oi, Aron! Juba ukseava närima… Ei saa hetkekski üksinda jätta. Silmad peavad ema Friidal olema nii ees, taga kui külgedel. Kui pesa on puhas ja jääkarumõmm kogemuse võrra rikkam, on aeg keha kinnitada.

Looduses veedavad jääkaruemad lumekoobastes ilma toidu ja veeta mitmeid kuid. Nende esmaseks prioriteediks on vastsündinu turvalisus ja areng.

Kevade saabudes kaevavad karuemad suure augu, et kuid kestnud koopapimedusest lõpuks välja saada ning päikesevalgust nautida. Väljaspool koobast algab jääkarupoja jaoks alles tõeline seiklus. Ema õpetab pojale, kuidas hülgejahti pidada. Suurt kehamassi ja rammu kasutades, hüppab jääkaru esikäppadega nii kaua vastu jääd, kuni see murdub. Jääaukude juurde hingama tulnud hüljes on potentsiaalne saak. Jääkaru on nii tugev, et suudab ühe käpaga veest välja tõmmata 120-kilose hülge.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside