BLOGI: Sünnid meie loomaaias

Tallinna loomaaed alustab loomapoegade blogiga!

Kevad on üks imeline aeg, mil tärkavad taimed, päike särab eredamalt ning loomaaias sünnivad ilma uued asukad. Loomaaiakülaline on kindlasti juba kohanud kepsutavaid kitsetallekesi laste loomaaias, tabanud troopikamajas askeldamas surikaadipere või avastanud valgetups-marmosettide noorimad pereliikmed vanemate kukil ratsutamas.

Õige pea ei pruugi mööduda päevagi, ilma et mõnel sarvekandjal-sõralisel talle või vasikat ei sünniks. Kaljukitse, uluklamba, buhhaara hirve või kaameli poegimist võib loomaaiakülaline lausa oma silmaga pealt näha!

Järglasi soetama asuvad ka loomad, kelle pojad veedavad varjulises pesakastis või kõrgel paiknevas pesas mõnikord lausa mitu kuud, enne kui välisilma uudistama asuvad ja end inimestele näitavad. Tänu pesakaameratele saavad aga kõik loomahuvilised pesades toimuval silma peal hoida, näha loomapoegade sündi ja kasvamist. Nii saame piiluda jääkaru, amuuri leopardi ja lumeleopardi pesakambrisse, jälgida suurte röövlindude: habekotkaste, hiid-merikotkaste, kaljukotkaste ja raisakotkaste pesitsemist.

Blogipostitustes toome teieni toredamad seigad loomapoegade elust ja maailmaavastamisest.

Blogi stardib vahvate videotega möödunud aasta 26. novembril sündinud jääkarupoeg Aronist, tema kasvamisest ja mängudest.

 

Kaheksanädalane jääkarupoeg Aron on tublisti kasvanud võrreldes sellega, et vastsündinuna kaalus ta alla poole kilo ning oli täpselt sama pikk, kui lai on emakaru käpp – 30 cm.  Valge kasuka taustal tulevad esile poja pisikesed mustad silmad, mis alles kuu aja eest avanesid.

Jääkaruema naudib magusat und, kuid pisikesele ei ole see kohe üldse meeltmööda. Ei tea, kas kõht jäi tühjaks?

Jääkaruema piim sisaldab 33% rasva ning on igati rammus ja toitaineterikas kõhutäis. Ema on talveperioodiks kasvatanud endale koheva karvastiku ja kogunud naha alla paksu rasvakihi. Looduses, enne karmide ilmade saabumist koguvad jääkarud juurde 200 lisakilo. Loomaaia jääkarud on külmemal hooajal vähem aktiivsed ning magavad rohkem, kuid ei jää talveunne nagu liigikaaslased looduses.

Viimaks ei jäägi karupojal muud üle, kui ema eeskujul sõba silmale lasta.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside