Beebiblogi: Jääkarupoeg õueaedikus

Milline rõõm ja lust! Lõpuks ometi saab nautida kevadist päikesepaistet ja sirutada jalgu. Need on jääkarupoja esimesed jooksutuurid õueaedikus. Ema ei jää temast sammugi maha ja valvab, et ta endale viga ei teeks. Püüa-mind-mäng võtab lausa võhmale!

Ka jäätükkidega on mõnus solberdada. Jääkarude tihe ja vetthülgav karvastik on ideaalne, et külmas vees ujuda, lumes püherdada ja mis kõige tähtsam, hoida kehatemperatuuri.

Aga nüüd on küll kõht tühjaks läinud ja sellest tuleb valjuhäälselt emale teada anda. Kust mujalt see karuramm siis tuleb, kui mitte küllasest piimast. Ema Friida tõuseb tagajalgadele ja sätib end poja jaoks mugavasse asendisse. Nonii, mõnus kõhutäis tuleb. Kuulda on karupoja imemise mõnujorinat.

Siis aga läheb mäng ja õppimine edasi. Nuluhunnik, jääkildudega veelomp, jooks – lõpuks on karupoeg uutest muljetest juba nii väsinud, et tuleb väsimuse- ja jonnijorin.

Kuni karuema hakkab algul vaiksel kumedal üminal ja siis juba puhisedes karupoega veenma, et nüüd tuleb küll sisse puhkama minna.

Jääkarupojad veedavad ema seltsis pea kaks aastat. Selle aja jooksul õpivad nad jahipidamist ja jätavad meelde hüljeste ja morskade lesilad. Tihtilugu käivad jääkarud põlvkondade viisi samas kohas suve veetmas.

 

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside