Ihmiset

Henkilökunta

Hallinto
Johtaja Tiit Maran tiit.maran@tallinnzoo.ee
Talousjohtaja Katrin Tõru katrin.toru@tallinnzoo.ee
Markkinointipäällikkö Kaidi Tamme-Vilu kaidi.tammevilu@tallinnzoo.ee +37253338697
Markkinoinnin assistentti Liisa Nurmela liisa.nurmela@tallinnzoo.ee +37257705028
+3726943310
Henkilöstöpäällikkö Katrin Rahula zoo@tallinnzoo.ee +3726943364
Johdon assistentti Riste Nuiamäe riste.nuiamae@tallinnzoo.ee  +3726943300
Kassa
Osastojohtaja Kristi Samuel kristi.samuel@tallinnzoo.ee +3725115368
+3726943317
Myymäläpäällikkö Kersti Remmel kersti.remmel@tallinnzoo.ee +37253325454
Pohjoisportin lipunmyynti (Paldiski mnt) +3726943366
+3726943338
Länsiportin lipunmyynti (Ehitajate tee) +3726943337
Lahjakauppa +37253015771
Tieteellisen suojelutyön laboratorio
Tiedesihteeri – johtaja Tiit Maran tiit.maran@tallinnzoo.ee
Suojelutyön asiantuntija Kadri Ashford kadri.ashford@tallinnzoo.ee +3726943399
+3725204993
Suojelutyön asiantuntija Kristel Nemvalts kristel.nemvalts@tallinnzoo.ee +37258857893
Luontokoulutus ja avoimet suhteet
Osastojohtaja Maris Laja maris.laja@tallinnzoo.ee +3725126961
+3726943315
Apulaisjohtaja (zooloogia, lasten eläintarha) Inari Leiman inari.leiman@tallinnzoo.ee +3725126962
+3726943353
Asiantuntija – äitiyslomalla Piia Haab piia.haab@tallinnzoo.ee +37253465229
Kirjasto Uve Ramst uve.ramst@tallinnzoo.ee +3726943316
Zookoulu Ene Lehtmets zookool@tallinnzoo.ee +3725126963
Opaskierrokset ekskursioonid@tallinnzoo.ee +37258835804
Kerhotoiminta Leelo Kurbel leelo.kurbel@tallinnzoo.ee +3726943363
+37253465229
Luontokoulu Kertu Namsing kertu.namsing@tallinnzoo.ee +37251903789
Luontokoulu Darja Zubareva darja.zubareva@tallinnzoo.ee +37258835804
Luontokoulu Helina Maanso helina.maanso@tallinnzoo.ee +3726943360
Luontokoulu Ülle Limbach ulle.Limbach@tallinnzoo.ee +37255560642
Luontokoulu, näyttelyt Briti Klimberg briti.klimberg@tallinnzoo.ee +3726943 314
Kouluohjelmat (venäjä) Anastassia Makarova anastassia.makarova@tallinnzoo.ee +37253052276
+3726943365
Lasten tapahtumat, kerhot (venäjä) Tatjana Kuznetsova tatjana.kuznetsova@tallinnzoo.ee +3726943363
Oppaat Aleksei Turovski liisa.nurmela@tallinnzoo.ee +3726943310
IT-tuki Jaan Kont jaan.kont@tallinnzoo.ee
Graafinen suunnittelija Katrin Nõu katrin.nou@tallinnzoo.ee +3726943360
Lasten eläintarha Annika Kohv +37253335843
Janet Poola
Tiia Tšapis
Sandra Soomann
Zoopalvelut
Osastojohtaja Vladimir Fainštein vladimir.fainstein@tallinnzoo.ee +3726943311
Vastaava eläinlääkäri Maaja Kitsing maaja.kitsing@tallinnzoo.ee
Eläinlääkäri – äitiyslomalla Kätlin Hein katlin.hein@tallinnzoo.ee
Zoo-osasto 1
Osastojohtaja Tatjana Miljutuna tatjana.miljutina@tallinnzoo.ee
Apulaisjohtaja Jana Sajadjan jana.sajadjan@tallinnzoo.ee
Juhtivspetsialist Anne Saluneem anne.saluneem@tallinnzoo.ee
Zoo-osasto 2
Osastojohtaja Jelena Semjonova jelena.semjonova@tallinnzoo.ee
Apulaisjohtaja Julia Kolpakchi julia.kolpakchi@tallinnzoo.ee
Ruokinta (eläimet)
Osastojohtaja Jelena Motorenko jelena.motorenko@tallinnzoo.ee +3726943346
Keittiö +3726943347
Puutarha ja ylläpito
Puutarhuri – osastojohtaja Hannes Maripuu hannes.maripuu@tallinnzoo.ee +3725126930
+3726943326
Apulaisjohtaja Kaidi Laine kaidi.laine@tallinnzoo.ee +3725126931
Kompostoinnin asiantuntija Dmitri Pšenitšnõi dmitri.psenitsnoi@tallinnzoo.ee +3725126932
Kasvihuone +3726943328
Ruokapalvelut (kahvilat, catering)
Osastojohtaja Andrus Tamme andrus.tamme@tallinnzoo.ee +37253320796
+3726943334
Kahvila Illu +37259184196
Huolto
Osastojohtaja Uno Saaring uno.saaring@tallinnzoo.ee +3725299915
+3726943335
Apulaisjohtaja Tõnis Luhakooder tonis.luhakooder@tallinnzoo.ee +3725126937
+3726943359
Asiantuntija Monika Lossman monika.lossman@tallinnzoo.ee +3725126986
+3726943325
Varasto Nadežda Kotškina +3726943329
Sisevalveosakond
Osastojohtaja Madis Pärn madis.parn@tallinnzoo.ee
Vartijat +3725126965
+3726943343
Länsiportin parkkipaikka +37253400983
Länsiportin valvoja +37258875127
+3726943352
Pohjoisportin kulkuneuvojen sisäänkäynti +37253020473
Pohjoisportin valvoja +3726943339

 

Aukioloajat

  • Lipunmyynti
    9-18
  • Sisätilat *
    10-19
  • Lasten eläintarha
    10-19

*Sisätilat ovat maanantaisin suljettu
Eläintarha on avoinna kaksi tuntia lipunmyynnin sulkemisajan jälkeen.

Saapuminen

Paldiski mnt sisäänkäynti
Pysäkki Zoo, bussit nr. 21, 21B, 22, 41, 42 ja 43; autolla, polkupyörällä ja kävellen

Ehitajate tee sisäänkäynti
Pysäkki Nurmenuku, bussit nr. 10, 28, 42, 43, 46, 47; autolla, polkupyörällä ja kävellen

Katso sisäänkäyntien sijainnit kartalla

Yhteystiedot

Ma-Pe +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145

Palaute