Kahekümne kaheksas nädal

jääkarupoeg Aron jäätisega_foto Signe KalganSel pühapäeval, 16. juulil ootab loomaaed taas kõiki huvilisi loomade elukeskkonna rikastamise päevale. Kuna see päev on ka üleilmne jäätisepäev, siis saavad nii loomad kui inimesed loomaaias külma maiust limpsima hakata.

Möödunud reedel lasti veelinnutiikidele seitse inkubaatoris sirgunud laiknokk-pardi noorlindu. Laupäeval sündis troopikamajas elavate kääbusmarmosettide peregruppi juurde kaks poega, teisipäeval aga nägi ilmavalgust pisike jaapani makaagipoju. Argusfaasanid on inkubaatorisse andnud juba kaks muna.

Tanja KigomagaJürgen KigomagaPäikeselised ilmad meelitavad loomaaeda hulgaliselt nimetu ninasarvikutüdruku ja jääkarupoeg Aroni uudistajaid. Ninasarvik Kigomal käisid aga külas talitajad tema sünnikodust Berliini loomaaiast. Viimati neli aastat tagasi oma sealseid hooldajaid näinud loom tundis nad ära ja näitas seda ka rõõmsalt välja.

Elevandimajas võtsid talitajad ette latripostide värvimise ja nii said emaelevandid värvi kuivamist oodates kolm ööd isaelevant Carli kõrval veeta. Neljapäeval trimmerdasid loomaaiasõbrad vaatamata vahetpidamata tibavale vihmale puhtaks lumeleopardi aediku aasad ja kraaviperved.

kodukakk loodusesse_foto Inari Leimankodukakk looduses_foto Inari LeimanMärtsis udusulisena loomaaeda toodud, siin üles kasvanud ja saaki püüdma õppinud kodukakk sai rõnga jala ümber ja lasti möödunud laupäeva õhtupoolikul tagasi loodusesse. Kesknädalal viidi loodusesse Mustamäelt Parditiigi juurest toodud noor rõngastatud kanakull.

Tallinna Loomaaed ja Eestimaa Looduse Fond kirjutasid alla koostööleppele ning hakkavad käsikäes ellu viima ühisprojekte ja kaitsma ohustatud liike, sealhulgas lendoravat.
Loomaaeda paigutatakse ka ELFi annetuskast loodushoiu projektide toetamiseks.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside