Kahekümne neljas nädal

Ees ootaval pühapäeval, 18. juunil kutsub loomaaed kõiki huvilisi vaatama, kuidas loomaaialoomad mängivad: aset leiab järjekordne loomaaialoomade elukeskkonna rikastamise päev. Juba kell 10 hommikul hakatakse loomadele jagama uusi ja põnevaid mänguasju, millest suur osa tehti valmis kevadisel muuseumiööl loomaaiakülaliste abiga. Päeva ajakava näeb siit.

Kibibi pojaga õues_foto Signe KalganMöödunud pühapäeval käis pisike ninasarvikutüdruk esimest korda õueaedikus ja magas pärast seda pika kosutava une. Neljapäeval pääses ta õue jooksma nii hommikupoolikul kui pealelõunal. Kui soe tuuletu ja sajuta ilm püsib, hakkabki ninasarvikuvarsake õues aega veetma niipea, kui uinakust ärkab.

pelikaninooruk_foto Inari Leimanpelikan ja laps_foto Inari LeimanTänavu 20. jaanuaril inkubaatoris koorunud roosapelikan lubati linnutiikidele nii teiste pelikanide kui loomaaiakülalistega tutvust tegema.

Ka mai lõpus loomaaeda toodud halljänese poeg lasti linnutiikide niidule end värske rohuga kosutama ja jooksujalgu treenima.

naaritsapojad_foto Tiit MaranLoomaaia liigikaitseuuringute laboris on euroopa naaritsatel maikuu jooksul sündinud juba kaheksa pesakonda kokku 30 pojaga. Paari pesakonda on veel oodata.

Kaelusmangabeide pere sai kauaoodatud täiendust esmaspäeval. Kolmapäeval sündis okassiga. Kaljukitsede-mägilammaste tallekeste ilmaletulemine veel ei rauge.

Inkubaatoris väljus möödunud reedel munast vööthanetibu, teisipäeval kaks jääkosklatibu. Kolmapäeval aga koorusid tibud valgepõsk-laglede pesas linnutiikidel.

Pühapäeval saabus Leedust Klaipedast Tallinna noor heledakarvaline isane alpaka. Esmaspäeval aga asusid Klaipeda poole teele kaks araraunat, jakipaar, karakal Naomi ja laste loomaaia alpakapoiss Inka.

Esmaspäeval sai otsa eaka baribali Hiti maine teekond.

šimpans Pino_foto Merike ValdloTuleval nädalal tasub tulla uudistama loomaaia kaameleid – 22. juuni on maailma kaamelite päev.

Jaanipäeval, 24. juunil aga saab 30-aastaseks Tallinna loomaaia isane šimpans Pino. Sel puhul on kokku pandud väike fotostend, mis kajastab tema elukäiku. 1. juulil aga korraldab šimpansite vader Viasat Pino juubeli puhul vahva töötubadega perepäeva.

Juuli keskpaigani toimuvatele loomaaia hilisõhtustele ekskursioonidele on piletilevis võimalik veel pileteid hankida.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside