Kahekümne seitsmes nädal

Jahedusele vaatamata on südasuvi kätte jõudnud ja kõikjal loomaaias on tunda magusaid õiearoome. Enamik loomapoegi on juba ilmavalgust näinud ja keskenduvad nüüd suureks ning tugevaks kasvamisele.

Jääkarupoeg Aron harjutab täpsust ja käpaosavust ning õpib ema Friidalt jääkarutarkusi ega aimagi, et juba sügisel tuleb ette võtta kolimine uude koju, mis avatakse loomaaias pidulikult 7. oktoobril.

Veel nimetu ninasarvikutüdruk, kellele kõik soovijad saavad juulikuu lõpuni loomaaias nime pakkuda (nimekast asub elevandimajas), treenib mokaosavust võrsete haaramisel ja kui vähegi ilm lubab, võtab alates keskpäevast aedikus üles jooksutuurid, nii et liiva lendab.
ninasarvikutüdruk oksaga_foto Inari Leiman ninasarvikutüdruk aedikus_foto Inari Leiman ninasarvikutüdruk jooksul_foto Inari Leiman ninasarvikutüdruku jooksud_foto Inari Leiman
Sel neljapäeval sai ninasarvikuissi Kigoma viimaks oma poega latrivarbade vahelt ka näha. Lõhnade ja häälte järgi teadis ta tema olemasolust küll juba ammu, kuid silmast silma polnud nad kohtunud. Kigoma kõndis demonstratiivselt kangeid jalgu lohistades ja turtsatas erutusest mitmeid kordi – naisperele tuli endast hea mulje jätta!

lumekakuemand pesal_foto Inari LeimanKullimäel sai pesakonnaga maha juba teine lumekakupaar. Sealgi on pesas emalinnu tiibade varjus kaks tibu, keda söötmise ajal ka näha võib saada. Paksunahaliste majas sündisid neljapäeval kaks tšintsiljapoega.

Loomaaia haljastuses on suvel palju abilisi: töötab nii õpilasmaleva rühm kui ka vabatahtlikud noortevahetuse arengu ühingust EstYES. Ka Kopli kooli aianduse eriala õpilased on loomaaia aiandis õppetööl. Õpilasmaleva rühm tegi teisipäeval ära suure töö ja vahetas troopikamajas välja kogu põrandat katva puukoorepuru.

Sõraliste hooldajad on ametis kaljukitsede-mägilammaste sõrgade värkimisega.

Laste loomaaia kuus kääbuskitsetallekest kolisid kesknädalal elama Võrumaale.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside