Kahekümne seitsmes nädal

Möödunud kolmapäeval sündinud jaapani makaagi poeg, kes sai nimeks Ljoša, kosub loomaaia titetoas. Tal on suus juba kaks hammast ning nädalaselt sai ta maiustada esimese banaanitükikesega.

Ninasarvikud olid loomaaiasõprade ning vaderi poolt Kibibi sünnipäevaks aedikusse tekitatud metsa-elamusega väga rahul. Kui isane Kigoma pistis tema aedikusse „istutatud“ väiksema oksavõsa kohe nahka, siis ema-poega Kibibi ja Kibeta said veel järgmistel päevadelgi oma metsasalus jalutada ja maitsvaid võrseid noppida. Vaata sünnipäevagaleriid siit.

Märtsi lõpus matkarajalt loomaaeda toodud hülgepojale avati pääs täiskasvanud hallhüljeste juurde, kuid esialgu ei julge ta veel neile läheneda.

Loomaaia alpakakarja lasti möödunud aastal Klaipedast Tallinna saabunud heledakarvaline isane nimega Algis.

Sookurg koliti suveks troopikamaja lähistelt loomaaia linnutiikidele. Tema aediku sai endale noor valgekurg, kes koorus möödunud aastal õnnekurgedest kasuvanemate pesas.

Nuubia kaljukitsi näeb nüüd taas alpinaariumis.

Kesknädalal alustasid loomaaias tööd seitse vabatahtlikku Venemaalt, Valgevenest, Šveitsist, Itaaliast, Tšehhist, Türgist ja Mehhikost. Nad tassisid sigade aedikuist kive välja ja lõikasid oksi lumeleopardide ekspositsioonis. Ees ootavad veel liivavedu, trimmerdamine, riisumine ning uute okste ja muu põneva sisustuse toomine naaritsaaedikutesse ning heakorratööd haljastusosakonnas. Vabatahtlikke vahendab MTÜ Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES.

Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi vabatahtlikud lõikasid oksi muskusveiste aedikus, katsid vana karumaja tühjalt seisvad puurid oksamattidega, paigaldasid pesukarude ekspositsiooni ja väikeste kaslaste kompleksi uusi ronimistüvesid.

Toimus muudatus loomaaia külastamisreeglites ning nüüd on loomaaias lubatud sõita jalgratta, jooksuratta ja tõukerattaga kuni 115 cm pikkustel lastel.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside