Kahekümne üheksas nädal

sarvekasv3_foto Inari LeimanLoomaaia sellesuvine tõmbenumber ninasarvikuvarsake kasvab kenasti, kappab, perutab ja püherdab ning meelitab loomaaeda hulgaliselt külastajaid ka piiri tagant. Pooleteise kuu vanuse ninasarvikupreili ninamikul kasvab juba väike sarvemüksuke, ka teise sarve tulemise koht on märgatav. Nime saab ninasarvikutüdrukule pakkuda kuni juuli lõpuni.

naaritsapesakond_LUTREOLA-15Loomaaed kuulutab välja ka teise nimekonkursi: nime ootavad kõik 32 tänavu loomaaia liigikaitse laboris sündinud euroopa naaritsa poega. Nimekonkurss kestab kuni 20. augustini, täpne juhend on loomaaia kodulehel ja Facebookis. Kõik, kes vähemalt ühele pesakonnale nimed välja pakuvad, osalevad loosis ja võivad saada naaritsateemalisi auhindu. Üks pesakond, naaritsaema Salme koos kolme tütrega kolis juba ka külastajate ette tiigripuuri kõrval asuvasse naaritsate ekspositsiooni.

lumekakupoeg_foto Inari LeimanJuuni lõpus lumekakkude pesades koorunud hallid sulepallid on pesadest ja emade tiiva alt väljunud ja ukerdavad aedikutes ringi.

Troopikamaja akvaariumi kolis pikkade valgete vuntside ja punase sabaga suur, enam kui meetriseks kasvada võiv punauim-lamepeasäga.

Mustamäel pesast väljunud ja mõnda aega ringi lennanud noor albiino hallvares sai viimaks ikkagi oma liigikaaslastelt naha peale, korjati inimeste poolt üles ja toodi elama laste loomaaeda.

Tänavu loomaaias ilmavalgust näinud linnupoegadelt: valgekure- ja neitsikuretibult, roosapelikanilt ning hiid-merikotkalt võeti suleke soo määramiseks.

Laupäeval jagab loomaaia ulukihooldajaile teadmisi loomade treenimisest Highland Wildlife Park’is jääkarude ja leopardidega tegelev vanem-ulukihooldaja Vickie Larkin.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside