Kahekümnes nädal

Laupäeval ühineb loomaaed muuseumide ja teiste mäluasutustega ning avab oma uksed ka tavapärasemast hilisemal ajal, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Loomaaia keskkonnahariduskeskus on muuseumiöölistele avatud kella 18-23. Seekordse sündmuse teemaks on „Öös on mänge“. Loomaaialoomadele meisterdatakse mänguasju, Aleksei Turovski kõneleb mängudest loomariigis, näha saab dokumentaalfilmi „Looduse tants“. Kuni poole seitsmeni õhtul lubatakse huvilisi seiklusrajale loomaaias, seal võib viibida
kuni kella 20ni.

siberi kaljkitse talled_foto Inari Leimansiberi kaljukitse talled mänguhoos3_foto Inari LeimanKaljukitsede-mägilammaste sigimine jätkub tõusvas joones. Lisaks siberi kaljukitsedele ja buhhaara uriaalidele on poegima asunud ka dagestani tuurid ja ida-sinilambad. Vaata siberi kaljukitse tallede õhtusi jooksuharjutusi siit. Esmaspäeval nägi ilmavalgust teine, samuti emane, muskusveise poju ja sündisid kaks buhhaara hirve vasikat, inkubaatoris aga koorus habekaku tibu. Neljapäeval sündis jakivasikas ja dalli lumelamba tall, reedel koorusid kolm puna-helmesfaasani tibu.

Möödunud teisipäeval sündinud lumeleopardi kutsikas aga suri sama nädala laupäeva hilisõhtul.

Valgekured, kelle esimese kurna muna oli viljastamata, asusid uuesti pesitsema ja munesid kolmapäeval uue muna. Üle kolme nädala loomaaia arstimajas kosunud kõrvukräts sai rõnga jala ümber ja pääses tagasi loodusesse. Linnutiikidel on märgatud randtiirusid ja tiigikana ehk taita.

Emaelevantide aedikus pandi tööle kosk ja kuigi jooksev vesi on külm, oli elevantidel lõbu laialt ja vees mulistamist jätkus terveks päevaks. Vett lasti täis ka aedikus olev suur bassein.

Kääbusjõehobud nagu ka teised rohusööjad saavad juba maiustada värske rohelisega, mida esialgu tuleb siiski anda heinaga pooleks, et kõht lahti ei läheks. Tuleval neljapäeval 43-aastaseks saava kääbusjõehobu Holgeri sponsorid Kompressorikeskusest tulid talle sel reedel külla ja tõid kaasa maitsva võililletordi.

Puuhooldusega tegelev OÜ Pan Tiit toob loomadele söödaks õitsvaid vahtraoksi, mis kõigile samuti väga maitsevad.

Teisipäeval läks lahti ninasarvikute õueaediku lamamisplatsidele soojenduse paigaldamine, sestap näeb nüüd loomi, kuni tööde lõpetamiseni, ainult majas.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside