Kaheteistkümnes nädal

Kui kaameliaedikule vastutuult läheneda, kanduvad juba kaugelt ninna uriinilõhnalised armuaroomid. Mokad valges vahus, patseerib aedikus uhkelt tõstetud peaga isakaamel Said ja lajatab sabaga plaksudes ning kusepritsmeid lennutades iseenesele mööda selga – maailm ja emakaamelid peavad teadma, et nende ees on väärt isane, kelle võludele vastu seista ei tasu. Emased jälgivad isase ponnistusi vaid kaamelile omase väärikuse ja vaoshoitusega.
Said_foto Inari Leiman Said täies hiilguses_foto Inari Leiman
Taevalaotusest kostab haneparvede kaagatusi. Öösiti veel õrnas jääs olevad veelinnutiigid on vallutanud lärmakad naerukajakad.

Päikeselisel neljapäevahommikul demonstreeris ameerika piisonite kari kogukate veislaste jõulisust ja ilu jooksutuuridel, mille põhjustas paar nädalat eraldi aedikus tervist turgutanud piisonilehma taasühendamine karjaga. Oma esimese metsajooksu Rebasemäel tegi laste loomaaia kääbuskitsekari koos kõigi veebruaris sündinud 14 tallekesega.

Sise-Aasia väikekiskjate kompleksis elavaid rookasse hakati möödunud nädalal kokku harjutama ja nüüd võib neid juba ka ööseks teineteise seltsi jätta.

Kesknädalal munes kaljukotkas kaameraga varustatud pessa muna ja paar alustas haudumisega. Neljapäeval alustas haudumisega ka raisakotkapaar.

Kaks muna õnnestus kätte saada ja inkubaatorisse paigutada Euroopa alamliiki esindavalt kaljukotkapaarilt. Paar klapib omavahel hästi, kuid on varemalt oma munad ära lõhkunud, nii et loomaaednikud ei teagi, kas munad on olnud viljastatud või mitte. Nüüd saab igatahes selgust.

Liigikaitselabor on ametis emastelt naaritsatelt nõre võtmisega, et kindlaks määrata nende paaritumisvalmidus.

Keila Jahiselts kinkis loomaaiale saarepuust, vaarikast, pajust, õunapuust ja angervaksast valmistatud lehisvihtasid. Loomaaialoomadele jätkub sellest kaheks kuuks.

Laupäeva keskpäeval kõneldakse looduskoolis lemmikloomadest. Kõik huvilised on oodatud.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside