Kolmekümne esimene nädal

DraayCarlFien_foto Maaja KitsingAlanud augustikuu on lisaks loomaaia sünnipäevakuule ka elevandikuu, sest kuu keskel, 12. augustil peetakse kogu maailmas elevandipäeva. Sestap tasub loomaaiakülastus kindlasti plaani võtta ja Tallinna loomaaia aafrika savannielevandid Fien, Draay ja Carl taas oma silmaga üle vaadata.

Esmaspäeval oli viimane võimalus pakkuda välja üks tore nimi juuni alguses sündinud ninasarvikuvarsakesele. Loomaaednikel on nüüd suur kastitäis nimesid läbi vaadata, et leida see õige, mis loomaaia sünnipäeval, 25. augustil pidulikult välja kuulutada.

Naaritsapoegadele saab aga nime pakkuda veel kuni taasiseseisvumispäevani.

Augusti algusest alates näeb tervet ninasarvikuperet korraga kõrvuti õueaedikuis jalutamas. Ja kuigi isa Kigoma aeg-ajalt tähtsalt puhisedes ringi jookseb ja sarvega aiaposte kolistab, ei lase ema Kibibi end häirida, ninasarvikuvarsake saab aga väärt õppetunde.

Kuigi sündide kõrgaeg on möödas, nägid 1. augustil ilmavalgust jakivasikas ja kaks kodukitse talle. Kullimäel võib soojal suvepäeval peale sattuda kümblevatele kotkastele. Takiinidel, omapärase välimusega kitslastel, algas jooksuaeg.

Vivacolori värvipäev loomaaiasNeljapäeval toimus loomaaias järjekordne Vivacolori värvipäev. Suur hulk häid abilisi värvisid ära uue kaamelimaja, emaelevantide suure õueaediku aiapostid ja isaelevandi vaateterrassi. Et värvijaid mitte segada, veetsid emaelevandid Fien ja Draay taas aega isaelevant Carli seltsis.

9. augustil, loomaaia teisel klassikakolmapäeval esineb Aavo Otsa trompetiansambel.

Loomaaiast saab mälestuseks soetada ninasarvikute ja naaritsatega kruuse ning muid vahvaid meeneid. Heategevusmüügi tulu läheb vastava liigikaitseprojekti toetuseks. Möödunud nädalal aset leidnud tiigripäeval koguti heategevusmüügil üle 1000 euro.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside