Kolmekümne kaheksas nädal

Kätte on jõudnud loomaaia ninasarvikukuu kulminatsioon. Igal aastal 22. septembril tähistatakse kogu maailmas ninasarvikupäeva, et tõmmata tähelepanu neile karismaatilistele hiiglastele, kes kannatavad eelkõige sarvede salaküttimise, aga ka elupaikade hääbumise ja saastumise tõttu.

Loomaaed tähistab ninasarvikupäeva laupäeval, 23. septembril, et ka kõik huvilised koolilapsed ja tööinimesed saaksid sündmusest osa. Tegevust ja kuulamist-vaatamist jagub loomaaia teravmokk-ninasarvikute aediku juures kella 11–15.

Argipäeviti on loomaaias külastajaid napiks jäänud, kuigi mahedad sügisilmad, tasapisi värviliseks muutuvad puud, kruugutades üle loomaaia lendavad sookurgede kolmnurgad ja sügiseselt erksad ning uudishimulikud loomad pakuvad elamusi küllaga.

Paksunahaliste majja kolinud valgetups-marmosett, kellele pandi nimeks Irma, sai endale seltsiliseks noorema emase nimega Erna. Seltsingulise eluviisiga loomad naudivad teineteise lähedust ja on üldse julgemaks muutunud.

Kesknädalal munes argusfaasan, muna paigutati inkubaatorisse. Muskusveised peavad pulmi. Lumeleopardid Deli ja Otto on nüüd ka öösiti teineteise seltsis.

Troopikamajas tugevdati šimpansite vaateklaaside raame ja vahetati üks klaas välja. Pino, Betty ja Quincy jälgisid ehitustegevust suure huviga.

Elevantidele toidu ettevalmistamise ruumi kaudu esmaspäeval paksunahaliste majja lennanud raudkull põhjustas paanikat kohalike varblase seas ja sai neist nii mõnegi saagiks, enne kui ta õue viivate suurte väravate vahelt taas väljapääsu leidis.

Tähtvere Seltsi möödunud nädalalõpu õunaõuepäevadel Tartus koguti loomaaia elevantidele aiasaadusi. Kokku saadi ja toimetati esmaspäeval loomaaeda 500 kg õunu ning natuke kõrvitsaid ja suvikõrvitsaid. Loomaaia kolmele elevandile jätkub sellest kaheks nädalaks.

Suurloomade pidamist Tallinna loomaaias käisid uudistamas Hollandi loomaaedade töötajad.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside