Kolmekümne neljas nädal

Reedel, 25. augustil peeti loomaaia 78. sünnipäeva loodushariduspäeva. Keskpäeval austati Tallinna loomaaia teenekaid töötajaid Anne Saluneeme ja Nadežda Kotškinat. Loomaaia tubli toetaja AS Talot pälvis koos Tauno Kangro pronksist ilvese kujuga Loomaaia Aasta Sõbra tiitli. Ninasarvikute Kibibi ja Kigoma esimese poja nimeks sai Kibeta. Nime pakkujaks osutus Maire Toomberg.

Kibeta nime kannab koht Ida-Aafrikas Tansaanias Victoria järve lähistel. Sealt mitte kaugel, Tanganjika järve kaldal on linnake ja sadam nimega Kigoma. Nimi Kibibi on Aafrikas kasutusel tütarlapse nimena.

Jätkuvad elevandikuu sündmused. Elevandimaja saali pandi välja elevanti Fieni londiga maalitud näpuvärvijoonistused. Eesti Kunstiakadeemia suvekooli rahvusvahelised tudengid aga on nädal otsa nii tublisti rassinud, et loomaaia elevandid Fien, Draay ja Carl saavad oma mänguasjad kätte juba laupäeval: kell 11 esitlevad tudengid oma meistriteoseid ning seejärel paigaldatakse need elevantide aedikutesse ja saab näha, mida londikandjad neist arvavad.

Troopikamajas hakkas taas kudema pisike samblikku meenutav lendkonlane Theloderma stellatum – ohulähedane ja väheneva arvukusega konnaliik Tai ja Vietnami subtroopilistest ja troopilistest metsadest.

Kesknädalal kärbiti sulgimise läbi teinud marabu ja hele-flamingode tiibu.

Neljapäeva hommikul vinnas kraana Rebasemäel tormiga pikali vajunud suure kase üle aia laste loomaaia kitsede karjamaale. Lehtede nosimist, okstel turnimist ja sarvesügamist jätkub kameruni kitsedel nüüd kauemaks. Vaata videot.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab uudistada sügistaimede ja seente näitust ning Eesti kujurite loomaskulptuuride näitust „Täna ma päästan nii palju kärbseid kui saan“.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside