Kolmekümne teine nädal

Sel laupäeval on rahvusvaheline elevandipäev. Alates keskpäevast saab elevanditornis elevandijutte kuulata ning elevante, neid tänapäeva suurimaid maismaaasukaid aedikutes tegutsemas ja elevandijäätist limpsimas jälgida. Kell 18 toimub samas kohvikuõhtu, kus elevantide varjupaikadest ja sealsest elust kõneleb zoosemiootik Laura Kiiroja, kes on töötanud Tais Elephant Nature Park’i varjupaigas. Kohvikuõhtule tuleb eelnevalt registreeruda.

sinine elevant Fien_foto Inari LeimanDraay_foto Inari LeimanEt elevandipäevaks kenad välja näha, võtsid Fien ja Draay neljapäeval savivanne. Kui Fien sattus nii hoogu, et oli pea üleni sinine, siis Draay tegi endale vaid näomaski ja tõmbas silmaümbrused siniseks. Sinisaviga maiustada armastavad aga mõlemad.

kihnu lambad ökomajakesega_foto Inari LeimanKilti_Libelle_Luis_Scarletty_foto Inari LeimanMöödunud reedel Pärnumaalt Õnnekivi talust loomaaeda saabunud kohalik põlistõug kihnu maalambad on end laste loomaaias kenasti sisse seadnud ja uudistavad rahulikult möödujaid. Eriti uudishimulik on noor musta karva utt Kilti, kes seisatujaid alati esimesena üle vaatama tuleb. Kõige umbusklikum on valget karva saarik Scarletty. Laiguline Libelle ja jäär Luis hoiavad karja kenasti koos.

kaelusmangabei pojaga6_foto Inari LeimanNüüd, kus neitsikuretibu on suuremaks sirgunud, kolisid kurgedega aedikut jagama 10 sini-paabulindu. Tublisti on kasvanud ka lumekakupojad, pisike kaelusmangabei ja teisedki tänavu ilmavalgust näinud loomalapsed.

päevane alpaka-foto Inari LeimanReede varahommikul sündis rusket karva alpaka.

Loomaaia haljastuses oli abiks viimane vahetus rahvusvahelisi vabatahtlikke. Siin töötasid Tšehhist, Jaapanist, Koreast, Ukrainast ja Prantsusmaalt pärit noored.

Tuleval kolmapäeval, 16. augustil on keskkonnahariduskeskuses viimane klassikakolmapäev: Mozarti, Kalmani, Puccini jt loomingut esitab sopran Kristina Vähi, klaveril Riina Pikani.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside