Kolmekümne üheksas nädal

Neljapäeval täitus 20. eluaasta amuuri tiiger Piigal. Tiigri jaoks on see päris kõrge iga, kuid Kaunase loomaaias sündinud Kaug-Ida kaunitar Piiga, kes jõudis Tallinna aastasena, näeb praegugi veel hea välja. Oma sünnipäeva eel lubati ta suurde ekspositsioonipuuri külastajate ette. Kingituseks sai Piiga padjapüüri sees üles riputatud lihakäntsaka, lilleliseks kaunistatud pappkasti peidetud jalgpalli ja tuletõrjevoolikutest meisterdatud ninasarviku. Vaata, mida Piiga oma kinkidega ette võttis siit.
 
Möödunudlaupäevane suviselt soe ninasarvikupäev tõi loomaaeda rohkem rahvast kui nii mõnigi suvine nädalavahetus. Ninasarvikukuu lõpetuseks aga ootab PlayFair kaasa elama mängudele, seiklustele ja loomulikult ninasarvikutele. Heategevusliku ülekande kestel 30. septembril kogutakse toetust nii loomaaia ninasarvikutele kui toetatakse Tallinna loomaaia nimel ja liigikaitsega tegeleva SA Lutreola kaudu rahvusvahelist ninasarvikute kaitsetegevust koordineerivat organisatsiooni Save the Rhino.

Paksunahaliste maja ekraanil saab vaadata Matsalu Loodusfilmide festivalil loomaaia eriauhinna pälvinud Malaisia loodusfilmi üliharuldase sumatra ninasarviku säilimiseks tehtavatest pingutustest.

Jääkarude uue kodu avamiseni on jäänud nädalajagu päevi, sestap käivad kompleksis viimased kibekiired toimetused. Esimesed kaks jääkaru, Friida ja Aron, toodi karumajast uue kodu siseruumidesse juba esmaspäeval, kuid õueaedikuisse nad veel ei pääse. Külastajatel on võimalik jääkarusid uutes aedikutes uudistada alates 8. oktoobrist.

Kullimäel läksid omavahel kiskuma damaani-kassikakud ja kumbki paigutati nüüd omaette elama. Jahenenud ilmad sundisid araraunad õueekspositsioonist tagasi troopikamajja, ka turakod viidi talvekorterisse.

Loomaaia aiandis hea komposti peal suureks kasvanud mais maitseb loomadele hästi. Üha enam kogub tuure kõrvitsate ja muude sügisandide toomine loomaaeda.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on näitusele välja pandud ligi 100 seeneliiki. Huvilistele antakse konsultatsioone.

Reede õhtul aset leidnud Teadlaste Ööl pääsesid õigeaegselt registreerunud õhtusele loomaaiaretkele ja said osa väitluspaneelist loomaaedade eetilisuse üle.

Pühapäevasel muusikapäeval esitab kammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava dirigeerimisel loomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees Veljo Tormise koorilaule.

Oktoobris hakkavad kehtima talviselt soodsad piletihinnad, tegutsemist alustavad loomaaia looduskooli huviringid. Järgmise nädala kolmapäeval, 4. oktoobril on üleilmne loomaaednike päev.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside