Kolmekümnes nädal

amuuri tiiger Pootsman_foto Darja ZubarevaLaupäeva, 29. juuli keskpäeval tähistatakse Tallinna loomaaias rahvusvahelist tiigripäeva. Kõik kohaletulnud saavad harjutada tiigrihüppeid ja panna end proovile keksuvõistlusel. Tiigritest kõnelevad ja neid tutvustavad loomaaia töötajad, näpuosavust saab treenida postkaartide meisterdamisel, T-särkide valmistamisel ja martsipanikujukeste maalimisel. Loomaaia amuuri tiigrid Pootsman ja Piiga saavad tähtpäeva puhul kingitusi. Täpne kava siin.

Eakale amuuri tiiger Piigale tehti kesknädalal taaskord pediküüri, et vabastada ta sisse kasvama kippuvatest küünistest. Ka tema karvakasukas kammiti talvekarva pulstikutest vabaks.

Munes nandu – muna paigutati inkubaatorisse.

Looduskooli eluslooduse klassi kolisid elama kaks noorukest Austraalia päritolu teemanttuvi.

Loomaaia veterinaar võttis verd buhhaara hirvelt, nuubia kaljukitsedelt, kubani tuuridelt, tadžiki markuuridelt ja Dalli lumelammastelt. Rutiinne karjade tervise kontroll nakkushaiguste suhtes jätkub ka järgmisel nädalal.

mügri_foto Inari Leimannastik lemledel_foto Inari LeimanEmaelevantide aediku ninasarvikute poolne piirdekraav on põnev koht. Kui elevante parasjagu silmapiiril ei ole, tasub vaadata alla taimestikurohkesse kraavi, kus võib näha ujumas või lemlede peal vonklemas pisikesi nastikuid. Vahel võib tabada ka mügri rahulikult taimi mugimas.

näitusLoomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees avati Eesti Kujurite Ühenduse loomaskulptuuride näitus „Täna ma päästan nii palju kärbseid kui saan“. Näitust toetab eesti Kultuurkapital.

Augustiõhtutel algavad taas klassikakolmapäevad loomaaias. 2. augustil esineb akordioniduo Henri Zibo ja Mikk Langeproon.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside