Kolmeteistkümnes nädal

Märtsikuu viimane rõõmsalt päikeseline nädal, mis äratas paiselehed, meelitas kulu alt välja sinilillede õienupud ja pani peenardel õitsema lumi- ja märtsikellukesed ning krookusedki, lõppes küll reedehommikuse lumevaibaga, kuid aprilli alguseks lubatud kevadised soojakraadid ei lase talvel siiski tagasi tulla.
Aron_porine_foto Inari Leiman Aron_DSC03988 Aron_foto Inari Leiman Friida ja Aron_foto Inari Leiman
Jääkarupoeg Aron ja ema Friida, kes nägid juba välja parajad porikarud, sest basseinimõnude nautima õppimiseks peab karupoeg veel kasvama, said lumel püherdades veidi kasukat valgendada. Kolmeaastane jääkarutüdruk Nora aga pladistab basseinis ja mürab pallidega nii hoogsalt, et ei pane ümbrust tähelegi.

Teineteisele silma heitnud sinikaelad tammuvad vaarudes loomaaia haljasaladel, otsivad nokapoolist ja nääklevad teiste paaridega. Hallvaresed napsavad pesasoojustuseks villa lausa loomade seljast.
kulaanid_foto Inari Leiman kulaan_foto Inari Leiman kuldfaasan_foto Inari Leiman vöölane notiga_foto Inari Leiman
Rookassid kurameerivad. Kevadiselt tokerjad kulaanid võtavad igal võimalusel päikest ja harjutavad jooksusammu. Kuldfaasanikuked annavad kõlavalt teada, et nende pulmarüü on nüüd täiuslik.

Pruun-harjasvöölastele anti madistamiseks pehkinud puunott, taimetoidulised loomaaiaasukad aga maiustavad värskete paju- ja viljapuuokstega.
kilpkonnapoeg munakoorega_foto Inari Leiman õnnekurg pesal_foto Inari Leiman valgekured_foto Inari Leiman valgekurg pesal_foto Inari Leiman
Laupäeva hommikuks oli paksunahaliste majas koorunud järjekordne keskaasia kilpkonna poeg, esmaspäeval aga poegis troopikamajas kääbusmarmosett. Juba 17. märtsil munale istunud õnnekurepaari eeskuju järgis sel kolmapäeval ka valgekurepaar. Mõlemad kurepaarid hauvad vaatamata ilma uperpallitamisele hoolega.

Koos kella keeramisega möödunud pühapäeval läks suveajale üle ka laste loomaaed – nüüd saab oma lemmikuid külastada kuni kella seitsmeni õhtul. Loomaaia kassad on avatud 9-17.

Reede ennelõunal kogunesid keskkonnaharidust edendavate asutuste esindajad loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumisse, kus haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning keskkonnaminister Marko Pomerants allkirjastasid keskkonnahariduse edendamiseks ühise tegevuse memorandumi. Allkirjastamisele järgnes kolme keskkonnaharidust puudutava uuringu esitlus ja ekskursioon loomaaias.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside