Kuues nädal

Puud on härmas, päike särab, lumi sätendab ja suur-kirjurähn trummeldab metsatukas. Veelinnutiikidel hakkavad isahahad üha enam undama, ajavad oma roosaka rinna kummi ja püüavad emahahkadele muljet avaldada.
hahad_foto Inari Leiman emahaha valik_foto Inari Leiman emahaha valik2_foto Inari Leiman
Laupäeval algab loomaaias kuni tuleva nädala pühapäevani kestev sõbranädal. Kõigi nädala jooksul loomaaeda külastanud ja siin lõbusa ülesande lahendanud külastajate vahel loositakse välja reis neljale Helsingisse Korkeasaari loomaaeda.

Tuleval reedel, 17. veebruaril aga toimub keskkonnahariduskeskuses loomaaia ja Hiina suursaatkonna korraldatud pandaõhtu, kus ühest liigikaitse olulisimast sümbolist – hiidpandast – kõneleb Tiit Maran, traditsioonilist Hiina instrumenti guzheng‘i mängib Shi Qiqi ja pandasid pintsliga joonistama õpetab Wang Xuan. Osavõtuks peab registreeruma.

Troopikamajas 1. veebruaril kudenud vaigu-lehekonnade kudust olid pühapäevaks koorunud tillukesed kullesed. Esmaspäeval sündis üks valgetups-marmosetipoju. Teisipäeval munes habekotkas teise muna.

Samal päeval oma 7. sünnipäeva tähistanud Ida-Aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma oli aga kolmapäeva hommikuks latripõrandale poetanud taaskord ühe piimahamba.

Kesknädalal pandi narkoosi amuuri tiiger Piiga ja lõigati lühemaks tema käpapadjandeisse kasvanud küünised.Alika 2016. aastal_foto Inari Leiman

Üliraske poegimise tagajärjel suri neljapäeval laste loomaaia Kameruni kääbuskits Alika, üheksa-aastane sõbralik ja heasüdamlik loom, kes oma hoolt ja piima ka võõrastele tallekestele ei keelanud.

Neljapäeval suri ka eakas amuuri kass Max, viimane selle liigi esindaja Tallinna loomaaias. Tõenäoliselt üle 15 aasta vana loom veetis viimased seitse aastat Tallinnas, kuid järglasi tal siin ei sündinud.

Reedel asusid Leedu poole teele neli ida-sinilamba jäära.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside