Kuues nädal

Tuisusel kesknädalal, ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma 8. sünnipäeval paksunahaliste majja kogunenud leidsid eest nüüd juba täiesti täiskasvanud, talitaja sõnul pea üleöö mehistunud, julgemaks, rahulikumaks ja enesekindlamaks muutunud ninasarvik Kigoma. Vaata sünnipäevagaleriid siit ja videot siit.

  

Rõõm oli tõdeda, et möödunud aastal loomaaiakülaliste abiga looduses elavate ninasarvikute säilimise toetuseks kogutud summa ületas varasema toetussumma enam kui kahe ja poole kordselt: kui 2016. aastal toetas loomaaed ninasarvikute säilimist looduses 1030 euroga, siis 2017. aastal toetati juba 2634,52 euroga.
Toome siinkohal ära ka Save the Rhino tänusõnad.

Küünlapäeval sündisid sõraliste maja soojuses kaks kolmevärvilist ja hõbekarva kameruni kääbuskitse talle. Möödunud laupäeval asusid hauduma hiid-merikotkad: muna on pesas paaril, kelle pesaelu veebikaamera ei jälgi.

Kaljukotkapaar kullimäe ringikujulises ekspositsioonis on aktiivseks muutunud. Ka lumeleopardid on elavamaks läinud, kuigi neil pulmaaega veel ei ole. Lõvimajas aga harjutatakse kalakasse teineteisega läbi saama.

Jaanuari keskpaigas jääl libisenud kulaanimära Dodo jalg on terveks saanud ja ta pääses taas õue karja juurde. Talitajail õnnestus majakesse sulgeda siberi kaljukitsede karja juhtsokk Nart. Ta sai nugiliste tõrjeks süsti ning ka tema sõrad värgiti ära. Veterinaar vaatas üle ka paistes jalaliigesega tagakaspia uriaalijäära Pupsi.

Loomaaia liigikaitselaboris kogutud andmete põhjal kaitses noor teadur Kairi Kiik Tartu Ülikoolis edukalt oma doktoritöö „Ohustatud Euroopa naaritsa (Mustela lutreola) sigimine ja käitumine tehiskeskkonnas“.
   

Sõbrapäeva õhtupoolikul, tuleval kesknädalal on kõik loomaaia vaderid ja toetajad oodatud keskkonnahariduskeskusesse, kus zoosemiootik Aleksei Turovski ja veterinaar Aleksander Semjonov arutlevad teemal „Sõprusest loomariigis“. Täpsem info siin.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside