Neljakümne esimene nädal

Vaatamata vihmasele ilmale tõi jääkarude uue kodu avamine pühapäeval loomaaeda ligi 3200 külalist. Jääkaruküpsiseid müües ja loomapildiga T-särke kujundades kogus Tallinna Loomaaia Sõprade Selts jääkarude hüvanguks 1115 eurot. Heategevuslike näomaalingutega, mida teostas Kadri Värviline Maailm, kogunes loomaaia edasiste projektide tarbeks 91,50 eurot.

Möödunud laupäeval sündis poeg laste loomaaia alpaka Veronikal. Alpakapere elab nüüd kitseaedikus asuvas väikeses majakeses, sestap ei saa külastajad enam kitsekarjaga ühte aedikusse siseneda, kuid kitsi saab endiselt patsutada laste loomaaia laudas.

Teisipäeval nägi alpinaariumis ilmavalgust ida-sinilambatall. Verevärskenduseks lasti neljapäeval Tadžiki markuuride karja kuueaastane Moskva loomaaias sündinud markuurisokk.

Paksunahaliste maja ekspositsiooni toodi välja ka viimased neli Tallinna loomaaias koorunud pisikest keskaasia kilpkonna poega.

Looduskooli koridori ekspositsioonipuuris võib nüüd hea õnne korral tabada ringi askeldamas Euroopa väikseimat närilist pisihiirt, kes armastab kõrte otsas turnida ja linnupesa sarnaseid kerajaid pesi meisterdada.

Laste loomaaia valge vares kolis suuremasse aedikusse hõbefaasanite juurde.

Troopikamaja šimpansite ja krokodillide osa on remondi tõttu suletud, liigirikkust eksponeeriva osa suures akvaariumis aga näeb juba kahte punauim-lamepeasäga, üle meetri pikaks kasvada võivat Amazonase röövkala.

ESB/EAZA koordinaatori soovitusel asusid Tallinna loomaaias sündinud ilvesed Gretta ja Dušenka reedel teele Poolas asuvasse paljunduskeskusse, et anda oma panus ilveste taastamisse Poola loodeosa looduses.

Loomaaia kõrvitsavarud täienevad. Lisaks aiapidajate toodule saabus Ida-Virumaalt Illuka koolist loomaaeda üle 150 kõrvitsa, mille õpilased ja kogukond EV 100 raames kevadel kasvama olid pannud.

Paksunahaliste majas on nüüd toidu- ja joogiautomaadid, et loomaaiakülalised pikal loomaaiaretkel keha kinnitada saaksid.

Kodulehe vahendusel saab registreeruda koolivaheajal
24. ja 25. oktoobril toimuvasse linnalaagrisse. Alates esmaspäevast on avatud registreerimine ka LoLoLo kursusele: sel aastal ootame 7.-12. klassi õpilasi, nii eesti- kui venekeelseid.

 

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside