Neljakümne kaheksas nädal

Möödunud laupäeva, 26. novembri öösel ja varahommikul sündisid Tallinna loomaaia 13-aastasel emajääkarul Friidal kaks poega. Esimene poeg tuli ilmale peale kella üht öösel väljaspool pesakasti: emakaru väljus pesast kell 1.03 ja tuli poeg hambus tagasi kell 1.21. Teine poeg sündis kell 6.45 pesakastis. Poegade sünnivideot näeb siit.

jaakaru-friida-pojaga-pesakambrisKahjuks ei olnud väiksem poegadest elujõuline ja hääbus vaikselt kuuendal elupäeval. Vastsündinud jääkarupojad kaaluvad alla poole kilo ja esimesed elunädalad on nende ellujäämise seisukohalt väga kriitilised. Loodame, et teisel pojal õnnestub see aeg üle elada. Rohkem infot Tallinna loomaaia jääkarude kohta siin.

Samal öösel koorus elevandimajas ka üks pisike keskaasia kilpkonn. Ta kaalus koorumisel 16 g ja sai nimeks Fidel.  Õhevil habekotkad saavad puuri pesamaterjali: oksi, sammalt ja kaamelivilla. Loomaaia veterinaarid vaktsineerisid amuuri leopardid Darla ja Alexei ning lumeleopardid Deli ja Otto.

Sügisel soo määramiseks laborisse saadetud linnusulekesed on vastuse andnud: tänavu koorunud valgekurg ja mullu pesalt vanemate hukkumise tõttu loomaaeda toodud must-toonekurg on emased, kuukabarra, turakod ja kevadel vastkoorununa loomaaeda saabunud laululuik aga isased.

kaelusmangabeid karumakaakJõulukuu algusega hakkasid päkapikud ka loomaaias ringi jooksma. Ennast näitamata toovad nad loomadele kingitusi ja postitavad loomaaia Facebooki videoid sellest, mida loomad kingitustega ette võtavad. 1. detsembril said kingid kätte kaelusmangabeid ja karumakaak Griša.  Nädalavahetuste keskpäeviti aga saab laste loomaaias kingituste jagamist loomadele oma silmaga jälgida.

Jõulukuul siseneb loomaaeda 400-tuhandes külastaja. See on loomaaia kõigi aegade külastusrekord.

 

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside