Neljakümne kolmas nädal

Laupäeval peetakse loomaaias kõrvitsapidu, jätkub kuus aastat tagasi alguse saanud vahva traditsioon.

Sel aastal on head inimesed, pered ja koolid-lasteaiad üle Eesti loomaaialoomadele kinkinud juba ligi 12 tonni kõrvitsaid. Need suured ümarad ja kirevad viljad maitsevad nii taim- kui loomtoidulistele loomaaiaasukatele ja aitavad nende igapäevaelu huvitavamaks muuta. Pidu algab kell 10 jääkarude uues kodus põhjavärava lähedal ja lõpeb kell 15 lääneväravas asuvas laste loomaaias.

Jääkarude uue kodu külastamist plaani võttes tasub loomaaia kodulehelt uurida, millal karusid õueaedikus näha saab. Esialgu, oma vastse eluasemega harjumise ajal, võib karude päevarutiin olla muutlik. Tavaliselt lastakse loomad õue hommikul kella 10 paiku. Kell 13–14 puhkavad karud siseruumides ning samal ajal peidavad talitajad aedikusse maiuspalu, et loomade ellu põnevust tuua. Kell 16.30 õhtul lähevad Friida ja Aron siseruumidesse sööma ja magama.

Kolmapäeva õhtul sadama hakanud lumi oli neljapäeva hommikuks kogu loomaaia valge vaibaga katnud ja loomaaialoomade ellu uudsust ning rõõmsat põnevust toonud.

   

Elevantidele ehitasid talitajad aedikusse suure lumememme. Muskusveised ja piisonid tormasid lume tuisates ringi. Ninasarvikulaps Kibeta, kes nägi elus esimest korda lund, koguni püherdas selles. Jääkarud aga tundsid end lausa suurepäraselt.

Esmaspäeva õhtul Tallinna kesklinnast loomaaeda toodud rooruik sai rõnga jala ümber ja lasti teisipäeval veelinnutiikidel lendu. Loodetavasti suudab Eestis kaitse all olev pisike kureline rändeteekonda viperusteta jätkata.

Loomaaias elavad herilaseviu ning kääbus- ja dekoratiivkanad kolisid talvekorteritesse.

Toimus koolivaheaja linnalaager. Laste loomaaeda väisasid töövarjud Haapsalust.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside