Neljakümne seitsmes nädal

Pühapäeval peetakse loomaaias jääkarude sünnipäeva: jääkarupoeg Aron saab just sel päeval, 26. novembril aastaseks, 24. novembril aga said 16-aastaseks jääkaruisa Nord ja nelja-aastaseks jääkarutüdruk Nora. Vaid jääkaruema Friida on sündinud detsembris, kuid sünnipäevapeost saab osa ka tema.

   

Loomaaia põhjavärava lähedal asuvasse jääkarumaailma on sünnipäevakülalised oodatud juba kell 10, mil antakse üle esimesed kingitused. Kell 12 jätkub pidu vana karumaja juures ning kell 14 tasub taas koguneda jääkarumaailma. Jääkarudest kõnelevad Aleksei Turovski ja Anne Saluneem, avatud on jääkaru meisterdamise töötuba.

Käesolev nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks, sestap saab keskkonnahariduskeskuses algusega kell 15 kaltsuvaipa kuduma õppida. Jääkarude loodusliku elukeskkonna säilimise tagamiseks on kliima soojenemise pidurdamise ja toksiliste saasteainete arktilisse ökosüsteemi sattumise piiramise kõrval väga oluline ka jäätmetekke vähendamine. Nii et, kel kodus kasutamata riidejääke, tasub need ühes võtta ja loomaaias neist kenad ümmargused istumisalused valmis kududa.

Täpne sünnipäevakava on siin.

Sel nädalal jätkus plaaniline kaslaste vaktsineerimine, vaktsiinisüsti said ka lakkhundid.

Paksunahaliste maja keskaasia kilpkonnad aga on taas munele hakanud. Punase lambi alla liiva sisse hauduma on paigutatud juba viis kilpkonnamuna.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside