Neljakümne üheksas nädal

Nord tünniga_foto Signe Kalgan_colPühapäeval said loomaaiakülastajad osa jääkarude sünnipäeva jätkupeost. Nimelt tõid loomaaiasõbrad Norale ja Nordile kingituseks kaks suurt sinist plasttünni. Tünnidega maadlemine, nende kortsu vajutamine, uputamine, tassimine ja viskamine pakkusid jääkarudele suurt rahuldust. Vaata, mida jääkarud tünnidega tegid siit.
kollane anakonda uues ekspositsioonis_foto Inari Leiman

Elevandimajas uue, silmale ilusa ja loomale põneva sisustuse saanud anakondapuuri tõsteti tagasi loomaaia vanim kollane anakonda, 24 aasta eest Tuulast Tallinna kolinud ja siin ka järglasi andnud emaloom. Troopikamaja araraunapoegadel aga on kätte jõudnud aeg iseseisvuda ja nad paigutati vanematest eraldi. Vanalinde ja nende eluaset ning pesakasti hakatakse nüüd uueks sigimishooajaks ette valmistama.

Mõni aeg tagasi lindudelt soo määramiseks võetud proovid andsid vastuse. Tänavu koorunud tibudest on isased kõik kolm roosapelikani, valgekurg ja kaljukotkas. Stepikotka poegadest on üks isane ja teine emane. Häälekad araraunapojad troopikamajas on aga mõlemad emased nagu ka kullimäel koorunud kolm vöötkakupoega. Loomaaednikes kahtlusi tekitanud damaani kassikakud, kes möödunud aasta alguses eraisikult kui paar vastu võeti, osutusidki mõlemad hoopis isasteks.

Kanada lagled ja hallhaned koliti kaugematelt tiikidelt talvealale esimesel tiigil, siiski jääb üle veelinnutiikide ala viiv laudtee avatuks veel kuni lume tulekuni.

Keskkonnahariduskeskus on juba novembri lõpust jõulumeeleolus. Looduskooli päkapikumütsilised juhendajad viivad jõuluvana ootavad lapsed loomamängude maailma, pühendavad nad päkapikkude saladustesse ja meisterdavad koos kingituste laboris, näitavad, milline on loomade elu talvel ja millised näevad välja lemmikloomade jõulud.

Loomaaia meenepoes saab jõulukingiks valida nii loomaaia mesilaste meepotsiku, pereloomaaiakülastuse kinkekaardi, kalendri, lumeleopardide Deli ja Nala pildiga T-särgi või loomakujutisega lipsu kui ka muid loomaaiahõngulisi kingitusi.

Alanud on registreerumine jaanuarikuisesse koolivaheaja linnalaagrisse loomaaias.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside