Neljakümne üheksas nädal

elevant-fien-esiplaanil_foto-inari-leimanElevandid naudivad sooja, sombust ja uduvihmast ilma. Eriti meelsasti võtab aedikus sinisavi-mudavanne elevant Fien, kes näeb aeg-ajalt lausa elegantselt sinakashallikas välja. Seda siiski vaid seni, kuni ta õhtul dušši all puhtaks pestakse.

Lisaks laupäeval elevandimajas koorunud esimesele kilpkonnapojale Fidelile oli esmaspäeva hommikuks liiva alt välja roninud ka teine keskaasia kilpkonnapoju. Tema sai nimeks Dalia.

Alanud innaajast märku andnud amuuri leopard Darla lubati lähemat tutvust sobitama noore isaleopardi Alexeiga. Mõlemad olid teineteisest huvitatud, kuid esialgu veel ettevaatlikud ja hoidsid distantsi.

Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja Indoneesiast, Uus-Guineast ja Saalomoni saartelt pärit gekoliik, kel seljal hele triip. Kameruni kääbuskodukitse sokku Lilliputti aga näeb taas laste loomaaias, kus ta sealsesse kitsekarja elevust toob.

Paksunahaliste maja ninasarvikute pooles jätkuvad ettevalmistused suve hakul oodatavaks poegimiseks. Jääkarude uue kodu ehitus edeneb ja pisike jääkarumõmm kasvab ema soojas kaisus. Päkapikud toovad loomaaialoomadele vargsi kingitusi ja keskkonnahariduskeskuses toimuvad laste jõulupeod.

Detsembri keskpaigas tähistatakse ülemaailmset ahvipäeva. Selle sajandi algul Ameerika Ühendriikides kunstitudengi lõbusast üleskutsest alguse saanud sündmuse põhitähelepanu on nüüdseks koondunud kõigi primaatide heaolu, kaitse ja õiguste teadvustamisele. Loomaaed tähistab ahvipäeva pühapäeval, 18. detsembril.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside