Neljas nädal

Vahelduv ja ajuti mitte eriti meeldiv ilm ei ole loomaaia külastatavusele siiski halvasti mõjunud. Kuu alguse koolivaheaeg ja päikeselised nädalavahetused meelitasid loomi uudistama, aga ka sompus argipäevadel ei olnud loomaaed külalistest päris tühi. Jaanuarikuu külastajate arv ületab juba praegu viimase viie aasta jaanuarikuise külastatavuse. Tundub, et üha rohkem inimesi on aru saanud, et loomaaed on külastamiseks avatud aasta ringi ja on ka ära tabanud suvehooajavälise loomaaiakülastuse võlud: puuduvad rahvamassid ja suurema võimaluse loomi aktiivselt tegutsemas näha.

habekotkas_jaanuar2017_foto Signe KalganPraegu tasub eeskätt kasutada võimalust ja jalutada kullimäele, kus suured röövlinnud üha häälekamalt pesitsemiseks valmistuma asuvad. Niipea, kui kõige varasemad pesitsejad habekotkad munemisega alustavad (esimene muna võib pessa ilmuda juba jaanuari lõpupäevil), suletakse kullimägi külastajaile, et anda lindudele võimalus häirimatult haudumise ja poegade üleskasvatamisega tegeleda.

neitsikured aedikus_foto Maaja KitsingNoor esmakordselt pesitsema asunud neitsikurepaar, Tšehhis Chomutovi loomaaias koorunud emalind ja Tallinnas ilmavalgust näinud isalind, sai maha juba kuuenda munaga, mis paigutati nagu eelmisedki inkubaatorisse. Kuigi loomaaednikel oli algselt plaan kurgedel endil mune haududa lasta, siis tuli sellest plaanist loobuda, sest kurepaar tegi pesa majakese asemel õueaedikusse ja vahelduv ilm ei võimalda neil haudumisele keskenduda.pelikanitibu kasvab_foto Julia Kolpakchi

Nädalane pelikanitibu kasvab loomaaednike hoole all jõudsalt ja näeb juba päris asjalik välja.

Laupäeval idamaise kalendri järgi algaval kukeaastal võib tulla laste loomaaeda maailma väikseima kanatõu serama ja siidsulgse siidikana kukkesid tervitama või jalutada Sise-Aasia faasanite ekspositsiooni, kus faasanikuked end juba tasapisi pulmarüüsse rüütavad ja kanakesi kiikama asuvad.

serama kukk_foto Inari Leiman siidikukk sulekesega_foto Inari Leiman Kroon-läikfaasan_foto Maaja Kitsing Kuldfaasan_foto Maaja Kitsing kuningfaasan_foto Inari Leiman Hõbefaasan_foto Maaja Kitsing Puna-helmesfaasan_foto maaja Kitsing Argusfaasan_foto Maaja Kitsing

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside