Neljas nädal

Imelist vaikset talveilma, mäslevat lumetuisku ning lõpuks vihma, sulalompe ja rohelust pakkunud nädal oli loomaaias rõõmsate uudiste rohke.

Sigimises paar aastat vahele jätnud aksishirvekari sai möödunud laupäeval täiendust: ilmavalgust nägi esimene emane aksisevasikas. Ja karjas on ümaraid hirvelehmasid veel.

Sama päeva, 20. jaanuari hommikul märgati habekotkaste pesas esimest muna. Pesakaamera pilti täpsemalt uurides selgus, et tähtis sündmus oli aset leidnud öösel kell 2.40. Et habekotkad saaksid nüüd segamatult haudumisele keskenduda, suleti nende elupaiga esine tee külastajatele, kuid pesas toimuval saavad kõik huvilised pesakaamera vahendusel silma peal hoida.

Kolm kameruni kääbuskitse said pühapäeval sõraliste majas maha kokku nelja tallega. Esmaspäeval sündis juurde veel üks, teisipäeval kaks ja kolmapäeval samuti kaks kääbuskitsetalle. Teisipäeval nägi ilmavalgust ka üks kodukitse talleke. Pühapäeval munes nandu. Pulmi pidama hakkasid raisakotkad.

Esmaspäeval toodi loomaaeda Viimsis koduõuele maandunud kühmnokkluik, kes kodu kaitsnud koerte käest räsida oli saanud. Loomaaia veterinaarid puhastasid linnu haavad, tegid talle vajalikud süstid ja ta lasti tagasi loodusesse. Jaanuari alguses tiivaotsa murruga loomaaeda toodud kodukaku tiib aga fikseeriti kuuks ajaks. Lind sööb hästi, kas ta aga ka uuesti korralikult lendama hakkab ja loodusesse tagasi pääseb, näitab aeg.

Teisipäeval jõudsid loomaaeda NO99 teatris toimunud Intsikurmu Talifestivali ehtinud nulud ja kuused. Bauhofist festivalile ja sealt loomaaeda rännanud okaspuud pakkusid maitseelamusi aafrika elevantidele, laste loomaaia kääbuskitsedele, alpakadele ja kihnu lammastele ning neid jätkus ka tiigri ja naaritsate eluasemete elavdamiseks. Leia Talifestivali postitus loomaaia Facebookist.

   

Tuisusel kolmapäeval nautisid jääkarud lund ja võtsid mõõtu maadlusoskustes.

Neljapäevane aasta looma avasündmus loomaaias möödus meeleolukalt. Kohaletulnud said kuulda hulga huvitavat Eesti metsade salapärase kaslase ilvese elust.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside