Neljateistkümnes nädal

Esimene aprillinädal oli kevadele kohaselt täis päikest ja rõõmsat siginat-saginat.

pruun-kõrvukfaasan_foto Inari Leiman põõnav vööthüään_foto Inari Leiman hallhüljes Lielu_foto Inari Leiman
Faasanid nikerdavad varjualustesse õlgedest madalaid pesalohukesi ehitada. Ninakarud ja luitekassid saavad õueaedikus viibida juba ööpäev ringi, azara aguutid ning jõe- ja tüügassead naudivad päikest, aga veedavad ööd veel siiski soojades siseruumides. Vööthüäänid põõnavad põõsa all, hallhülged ja  gauripull aga treenivad ennast suveks vormi. Vaata videot loomaaialoomade kevadaskeldustest siit.

pelikanitibu_4.04.17_foto Inari Leimanpelikanitibu portree_4.04.17_foto Inari LeimanPühapäeval pääsesid esmakordselt õue kevadpäikest tervitama ka kääbus-jõehobud Holger ja Pupa. Tublisti kasvanud pelikanitibu patseerib veelinnumaja siseõues, kuid tiigivette esialgu minna veel ei julge.

Külastajatele avati läbi veelinnutiikide ala viiv laudtee, kuid linnugripi ohu tõttu linnutoidu automaadid ei tööta ja lindude toitmine on loomaaias rangelt keelatud.

Sõraliste majas jätkavad sündimist kodukitsede ja hollandi kääbuskodukitsede tallekesed. Paksunahaliste majas elavate aafrika ahhaattigude munadest olid esmaspäevaks koorunud esimesed pisikesed ja peaaegu läbipaistvad teohakatised. Troopikamajas kestus pühapäeval vikerkaarekrabi. Praegu on kest krabi kõrval veel näha, kuid õige pea sööb ta selle ära.

IMG_3076
Sookureparved lendavad kruugutades üle loomaaia. Madalalt, aga kindla sihiga põhja poole. Teisipäeva öösel alustasid kärnkonnad rännet talvitumispaikadest Rebasemäel kudemisalale veelinnutiikidel. Ka paksunahaliste majast on esimesed sügisel keldrisse talvituma pugenud kahepaiksed juba õue aidatud.

1. aprillil suri vanadusse paksunahaliste majas elanud aafrika kääbussiil.

Loomaaednikud viivad loomadel läbi rutiinset nugiliste tõrjet ja värgivad sõraliste sõrgu.

Keskkonnahariduskeskuse auditooriumis saab kuni 20. aprillini vaadata tasuta põnevaid loodusdokumentaale, mida vahendab Ameerika Suursaatkond Eestis ja millega tähistatakse aprilli lõpus peetavat Maa päeva.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside