Nordi esimene õueskäik uues kodus

Täna, 2. juunil, oli tähtis päev loomaaia jääkaru Nordil – isakaru pääses esmakordselt oma uue kodu õuele möödunud sügisel valminud polaariumis.

Nord oli väga uudishimulik ning vaatas uue avara territooriumi üle. Tema tähelepanu püüdsid kohe klaasi taga seisvad külastajad, keda ta lähemalt uurima tõttas. Ei läinud poolt tundigi kui juba esimene suplus uues basseinis tehtud oli. Pärast suplust püherdas Nord veidi murul, et kasukat kuivatada ning jalutas seejärel erinevaid polaariumis kasvavaid taimi uudistama – muruplatsile sai ka esimene auk kaevatud.
Vaata pildigaleriid siit.

Nordi kolimine võttis aega ligi pool aastat, sest oma elu jooksul mitmeid kordi kolima pidanud jääkaru suhtus transpordikasti väga umbusklikult. Talitajad meelitasid teda toiduga transpordikasti tasa ja targu, kuid paraku ei õnnestunudki transpordikasti luuki jääkaru selja taga sulgeda. Nord transporditi polaariumisse 24. mai varahommikul, kasutades üldanesteesiat. Ühtlasi avanes siis Eesti Maaülikooli veterinaaridel võimalus uurida Nordi haiget tagakäppa, mis oli loomaaia töötajatele pikka aega muret tekitanud. Jääkaru käpast võeti kõik vajalikud proovid ning tehti röntgen selleks Eesti Maaülikooli loomakliinikust kohale toodud röntgeniseadmega. Need protseduurid olid vajalikud, et alustada uue raviplaaniga, mis kooskõlastati nii Viini kui Rotterdami loomaaedade veterinaararstidega ning mille kiitis heaks ka Euroopa jääkarude paljundusprogrammi veterinaarnõunik. Nordi käpa olukord on hetkel arstide pideva jälgimise all.

Foto: Signe Kalgan, jääkaru Nord

 

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside