Loomaaed toetab ohustatud liikide kaitset looduses

Rahvusvahelise Looduskaitseliidu (IUCN) globaalses punases nimistus on enam kui 12 500 väljasuremisohus loomaliiki. Ka loomaaiad saavad ohustatud liikide kaitseks ja püsimajäämiseks palju ära teha. Liigikaitseks on palju võimalusi, sealhulgas kaitstavate liikide elupaikade kaitse, populatsioonide ja elupaikade taastamine, kaitsealuste liikidega kauplemise reguleerimine, salaküttimise vastu võitlemine, aga ka teavitus-, haridus- ja teadustegevus. Kõige selle jaoks on vaja vahendeid.

Tallinna Loomaaed ja SA Lutreola on aastaid panustanud euroopa naaritsa alalhoiule ja taastamisele. Hiiumaale on loodud naaritsa saareline asurkond, kus see poolveeline pisikiskja on kaitstud ameerika  naaritsa ehk mingi hukutava mõju eest.

Eelmisel aastal alustasime laiemalt toetuste kogumist ja vahendite teenimist ohustatud liikide kaitseks. Aasta jooksul on vabatahtlikud erinevatel loomaaia üritustel kogunud liigikaitse toetuseks annetusi, korraldanud erinevate toodete heategevuslikke müüke, organiseerinud heategevuslikke kohvikuõhtuid ja küpsetanud pannkooke. Möödunud aasta lõpul laiendati tegevust veelgi ja avati heategevuslik veebipood aadressil pood.lutreola.eu. Kogu toodete müügist saadud tulu läheb ohustatud liikide kaitse toetamiseks.

Selle lühikese aja jooksul on naaritsa säilimise toetuseks kogunenud 1115,77 eurot. Amuuri leopardi ja amuuri tiigri kaitseorganisatsiooni ALTA (Amur Leopard and Tiger Alliance) toetasime 2367,78 euroga, lumeleopardi kaitseorganisatsioonile Snow Leopard Trust kandsime üle sihtotstarbelise annetuse summas 1183,89 eurot. Organisatsiooni Save the Rhino kaudu toetasime haigetele või orvuks jäänud ninasarvikutele aedikute ehitamist Ol Jogi kaitsealal Keenias 1030,40 euroga. Samuti alustasime koostööd Eestimaa Looduse Fondiga lendorava kaitse ja uurimise toetamiseks.

Lähiajal tegevus laieneb veelgi. Suureneb toodete valik ning tulevikus võib heategevuslikke tooteid lisaks loomaaia meenepoele ja veebipoele leida teistestki müügikohtadest. Heategevusprojektiga on liitunud Kopli ametikool, meie tooteid tellitakse firmakinkideks.

Kuna hoolime Eesti majanduse käekäigust, on kõik meie tooted valmistatud kodumaal. Kõik projektidesse kaasatud inimesed on vabatahtlikud, seega tegevuse ülalpidamiskulud puuduvad.

Ohustatud liikide kaitset saab toetada, tehes sobivas summas ülekande SA LUTREOLA arveldusarvele:

IBAN  EE692200221012181039

SWIFT HABA EE2X

BANK: Swedbank, Liivalaia 8, 15040 Tallinn

Selgitusse märkida ka isikukood (sihtasutus Lutreola on kantud tulumaksusoodustusega sihtasutuste ja mittetulundusühingute nimistusse) ja märksõna TOETUS.

Paypal’i kasutajad saavad toetuse mugavalt edastada läbi support@lutreola.eu  aadressi. Selgitusse palume kirjutada TOETUS ning liik, mida soovitakse toetada (lumeleopard, amuuri leopard/amuuri tiiger, euroopa naarits, ninasarvik, lendorav või üldisemalt liigikaitseks).

Täname kõiki, kes on panustanud liigikaitse toetuseks!

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside