Seitsmeteistkümnes nädal

Sel laupäeval on tähelepanu keskpunktis kahepaiksed – loomaaias tähistatakse konnapäeva. Kohal on Eestimaa Looduse Fondi projekti „Konnad teel(t)“ meeskonna liikmed, saab meisterdada konni, mängida koguperemängu ning uudistada aagade ja kollavööt-puukonnade toitmist. Kellaajad siin ja Facebookis.
   

Pühapäeval aga tähistatakse alpinaariumis lumeleopardide ekspositsiooni ees isairbis Otto 13. sünnipäeva. Kell 13 saab sünnipäevalaps kingi vaderilt, lumeleopardidest kõneleb Anne Saluneem ja külalistele pakub torti Tallinna Loomaaia Sõprade Selts.
  
Lumeleopard Otto sai sünnipäevaks nuusutada kitselõhna ja krõmpsutada küülikut. Vaata sünnipäevapidu siit.

Elevandid veetsid päikeselise esmaspäeva kolmekesi koos, said puseleda, pasundada ja üksteise aedikuid põhjalikult uurida. Seejärel toodi isaelevandi aedikusse sinisavi ja nüüd saab ka Carl savivanni võtta.

Nädalaga on juurde sündinud miiluvasikas, kolm lakklamba, neli siberi kaljukitse, üks kubani tuuri ja neli tagakaspia uriaali talle. Vööthiirepuuris on näha pisikesi vöödilisi hiirepoegi ringi vudimas.

Linnutiikidel hauvad neli paari kanada laglesid. Hauduma asusid ka valgekured, pesas on kaks muna.

Loomaaed sai eraisikutelt kingituseks hulga troopilisi kalu. Suur looduses üle 60 cm pikaks kasvav Kagu-Aasia ronikala ehk guraami lasti juba troopikamaja pangasiuste ja punauim-lamepeasägade akvaariumi ujuma.

Loodusest toodud hülgepoeg sai nimeks Filja, ta sööb kala hästi, jõriseb ja hüüab valjult, kui kõht tühjaks läheb, kuid vette minna veel eriti ei taha.

Teisipäeval jõudis rändelt tagasi esimene suitsupääsuke, kes nüüd elevantide latri laetalal istub ja vidistades kaaslasi järele ootab. Samal päeval sai rõnga jala ümber ja vabastati loomaaia linnutiikidele Õismäelt toodud kühmnokk-luik, kes õige pea tiibu sirutas ja minema lendas. Neljapäeval rõngastati kaks loomaaia arstimajas tervist turgutanud kanakulli ja lasti samuti vabadusse.

Koolivaheajal käisid laste loomaaias abiks looduskooli õpilased.

Loomaaia tiigrite uue kodu – tiigrioru – valmimist asus toetama Eesti üks suurimaid tanklakette Olerex. Mai algusest augusti lõpuni kestvas kampaanias annetab ettevõte igalt müüdud lasteeinelt 50 senti tiigrioru toetuseks. Vaata täpsemalt siit.

Tiigrioru projektile on õla alla pannud ka müügitarkvara arendav Eesti idufirma Pipedrive ning Eesti juhtiv ehitusettevõte Merko Ehitus.

Alates 1. maist hakkavad loomaaias kehtima suvepoolaasta hinnad. 2. mai hommikul kell 9 alustatakse hilisõhtuste ekskursioonide piletite müüki nii loomaaia kassades kui piletilevi müügikohtades.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside