Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Emadepäev ja rahvusvaheline rändlindude päev

13.05.2018

On Sul emadepäevaks plaanid juba tehtud? Kui ei, siis tasub kindlasti tulla jalutama kevadisse loomaaeda!

Sel pühapäeval tähistab loomaaed rahvusvahelist rändlindude päeva, mille eesmärk on tutvustada meie arvukaid rändlinde, ohte, millega nad silmitsi seisavad ja võimalusi nende abistamiseks.

Loomaaias elavad mitmed rändlinnud, kelle liigikaaslased vabas looduses sooritavad igal aastal sadade ja isegi tuhandete kilomeetrite pikkuseid rändeid, et leida rikkalikumat toidulauda, sobivamaid tingimusi sigimiseks ja poegade üles kasvatamiseks. Armastatud zooloog Aleksei Turovski jutustab pärastlõunal linnutiikide sillal kevadest linnuriigis.

Kevad loomaaias ei tähenda aga mitte ainult lindude jaoks kiiret aega sobivate pesapaikade leidmisel ja tibude üleskasvatamisel, vaid on mitmete loomapoegade sündimise aeg terves loomaaias.

Näiteks, laste loomaaias ootavad külastajaid imearmsad Kihnu maalamba tallekesed ja nende tublid emad, kes nädala alguses said endale ka värske suvise väljanägemise pärast kevadist villapügamist. Meie kohalikku lambatõugu ja tallekesi tutvustab laste loomaaia töötaja Sandra Soomann.

Teiste tublide loomaemade ja loomapoegadega aitab iseseisvalt tutvuda lõbus loomaaia seiklusmäng. Mängu saab päeva jooksul kassadest kaasa haarata (mängu jagub esimesele 200-le kiiremale).

Kaunid ja praktilised SA Lutreola emadepäeva kingitused leiad heategevuslikust veebipoest, loomaaia meenepoest ja pühapäeval ka paksunahaliste maja esiselt platsilt. Iga ostuga teed oma panuse liigikaitsesse!

PÄEVAKAVA:

12:00 ja 14:00 – Laste loomaaia lambaaediku juures räägib Sandra Soomann Kihnu maalammastest ja nende vahvatest talledest.

15:00 – Linnutiikide sillal räägib Aleksei Turovski teemal “Kevad linnuriigis ehk miks emased linnud ei laula”

 

Detailid

Päev:
13.05.2018
Sündmus Categories:
,

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside