Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Ninasarvik Kigoma sünnipäev

veebruar 7 @ 14:00 - 16:00

Tähistame teravmokk-ninasarvik Kigoma 8. sünnipäeva!

Kolmapäeval, 7. veebruaril kell 14:00 serveeritakse loomaaia paksunahaliste majas ninasarvik Kigomale sünnipäevatorti. Meie ninasarvikutest kõneleb nende talitaja Marika, looduses elavate ninasarvikute kaitsetegevuse toetamise olulisusest räägib vabatahtlik liigikaitse projektide eestvedaja Signe.

Ninasarvik Kigoma vaateklaasile paksunahaliste majas on uudistamiseks välja pandud fotod tema lapsepõlvest ja kasvamisest sünnikodus Berliini loomaaias.

Sellest, kuidas noored ninasarvikud Kigoma ja Kibibi 2013. aastal Tallinna loomaaeda jõudsid ning kuidas Kigoma oma uue koduga kohanes, saab lugeda siit.

Kigoma ninamikule on nüüdseks kasvanud jäme ja tugev sarv, mille otsa ta on päris teravaks ihunud, kuid uute olukordade, lõhnade ja muutunud ümbruse suhtes on ta jätkuvalt umbusklik. Ta keeldub vahel õueaedikust sisse tulemast, kui haistab võõrast lõhna või pole tuttavad asjad oma kindlatel kohtadel. Ükskõik kui külm õues on! Ta seisab ukse vahel ja puhiseb.

Üllataval kombel aga harjus ara verega hiiglane graanuleid laiali viskava söödaautomaadiga küllaltki kiiresti. Ja kuigi ta söödagraanulite põrandale kukkumise krobina peale ka praegu kergelt võpatab, siis teab ta kohe, kuhu maitsvat mokatäit otsima minna.

Kigoma on juba ka mehetegusid teinud ning möödunud aasta suvel sai temast uhke issi meie vahvale nisasarvikuvarsale Kibetale!

 

Sünnipäeval võtame jutuks ka tõsised teemad, sest salaküttide poolt tapetakse looduses keskmiselt iga kaheksa tunni tagant üks ninasarvik. Kui tapatöö sellise tempoga jätkub, ei pruugi meie lapselapsed ninasarvikuid loomulikus keskkonnas iialgi näha.

Loomaaiakülaliste abiga alustasime looduses elavate ninasarvikute kaitsetegevuse toetamist: 2016. aastal kogutud annetus (1030,40 eurot) on läinud sihtotstarbeliselt Keenias asuvale Ol Jogi kaitsealale. Keenias elab 85% ida-aafrika teravmokk-ninasarvikute populatsioonist. Samasse alamliiki kuuluvad ka Tallinna loomaaias elavad Kigoma, Kibibi ja Kibeta.

Sünnipäeval teeme teatavaks, kui suur on 2017. aastal loomaaiakülaliste abiga kogutud toetussumma.

Detailid

Päev:
veebruar 7
Aeg:
14:00 - 16:00
Sündmus Category:

Toimumiskoht

Tallinna Loomaaed
Ehitajate tee 150
Tallinn, Eesti
+ Google Map

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside