Teeme Ära talgupäev loomaaias

Sel aastal toimus Teeme Ära talgupäev loomaaias teistmoodi – kutsusime talgulisi loomadele keskkonnarikastamise vahendeid meisterdama. Sündmusele eelnevalt registreerunud 25 erinevas vanuses tublit abilist meisterdasid laupäeval elevantidele autorehvidest palle, primaatidele rippuvaid ronimispuid ning kiikesid, kaslastele uusi lelusid. Paksunahaliste maja ees, kus kogu meisterdamine toimus, oli välja pandud stend, kust külastajad said lugeda loomade elukeskkonna rikastamise vajalikkusest ja viisidest. Eriti populaarsed pildistamisobjektid olid laste poolt meisterdatud papist loomad. Toitlustuse eest kandsid hoolt loomaaia vabatahtlikud.

Aitäh kõigile osalejatele!

 

Esimesed talgupäeval meisterdatud mänguasjad jõudsid loomade ette juba pühapäeval: amuuri tiiger Pootsman sai mängimiseks pappkastidest kokku pandud looma ning elevandid Fien ja Draay rehvidest meisterdatud suured pallid.

Loomaaialoomad on kohastunud eluks vabas looduses, kuid tehiskeskkonnas puudub neil vajadus oma suurepäraseid ellujäämisoskusi kasutada. Selleks, et loomaaialoomad ennast tehiskeskkonnas hästi tunneksid ja looduses elavatele liigikaaslastele omaselt käituksid, tuleb neile pakkuda nii vaimselt kui füüsiliselt rikastavaid tegevusi. Läbi selliste tegevuste stimuleeritakse loomade meeli ning pakutakse neile valikuvõimalusi ja teatud kontrolli nende keskkonnas toimuva üle.

 

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside