Teine nädal

Sel laupäeval, 13. jaanuaril on loomaaias kotkapäev. Loomaaiakülalisi ootavad kullimäel ees põnev võistlus, kus saab testida oma nägemist kotkana saaklooma otsides, ekskursioon ja kotkaste toitmise demonstratsioon koos asjakohaste kommentaaridega. Keskkonnahariduskeskuses näidatakse Poola režissööri Ireneusz Chojnacki filmi konnakotka aastaringist. Vaata kotkapäeva galeriid ja videot.

  

Kullimäe kotkad on juba mõnda aega õhevil: paarilised panevad teineteist hoolega tähele, isaslinnud kidistavad kaasadele õrnusi kõrva, emaslinnud inspekteerivad pesi. Nüüdseks on pesaalused juba kõigile valmis pandud ning jagatakse ka pesamaterjali.

Jääkarud Friida ja Aron olid kesknädalal eriti mängulised. Üle pika aja sukeldus Friida basseini ja müras Aroniga vees. Maadlus ja tagaajamine jätkus ka kuival maal. Vaata veebikaamera salvestust siit. Tänini vanas karumajas elav jääkaru Nord aga vajab veel veidi veenmist, et ka talitaja juuresolekul on transpordikasti siseneda ohutu. Niipea, kui ta kasti kinni saadakse, viiakse ka tema üle uude elupaika polaariumis.

Möödunud laupäeval väljusid pesast neli pisihiirepoega, kes looduskooli eluslooduse klassis pisut enne jõule ilmavalgust olid näinud. Loomaaia liigikatselaboris on neid hiirlaste sugukonna väikseimaid esindajad sündinud juba kolm pesakonda, kokku üheksa poega.

Esmaspäeva varahommikul poegis teine kihnu maalammas laste loomaaias. Sedakorda sündis kaks heledat karva tallekest, keda nüüd samuti õues kepsutamas näha saab. Neljapäevaks olid suhkru-liugurpossumi poja silmad avanenud.

Kesknädalal viskas sarved maha üheksa-aastane aksishirvepull Radž. Valge-toonekured ja paabulinnud kolisid külma eest talvemajja elama.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside