Üheksateistkümnes nädal

kanada lagle pesal_foto Inari LeimanLaupäeval tähistatakse rahvusvahelist rändlindude päeva. Ka Tallinna loomaaias on palju linnuliike, kes looduses on tuntud pikamaaränduritena – kured, toonekured, luiged, haned, pardid jt.

neitsikured_foto Inari LeimanNii nagu rändelt saabujad, on ka loomaaia linnud praegu hoolega ametis pesitsemise-haudumise või tibude üleskasvatamisega. Linnutiikide laudtee ääres võib näha kanada laglet pehmel sulispesal istumas. Neitsikurepaar haub hoolega 8. ja 10 mail munetud mune. Valgekuretibu kasvab jõudsalt. Munadel istuvad ka habe-, kodu- ja händkakud.

Pühapäeval on emadepäev ja algab looduskaitsekuu. Loomaaias on nüüd kevadel juba päris palju loomaemasid ja neid tuleb üha juurde. Möödunud pühapäeval sündis poeg muskusveis Silvial. Loomaaednike rõõmuks on ta emane. Teisipäeval sai kutsikaga maha lumeleopard Deli. Juurde sündis veel siberi kaljukitse ja lakklamba tallesid ning buhhaara hirve vasikaid.Deli_foto Signe Kalgan

Looduskaitsekuul aga tasub tulla loomaaeda otsima Eestis looduskaitse all olevaid loomaliike. Nende ülesleidmisel on abiks loomaaia kassast kaasa antav nuputamismäng, aga selle saab ka ise loomaaia kodulehelt välja printida.

Keskkonnahariduskeskuse fuajees on välja pandud väikene kevadine seenenäitus.

Möödunud nädalavahetusel käisid loomaaias Teeme ära! talgupäeval vabatahtlikud loomaaiasõbrad ja ninasarviku vader AS Taloti töötajad, kes värvisid ninasarvik Kibibi poegimisboksi Aafrika toonides kollakas-oranžiks. Õueaedikus said uue kuue aedikuid eraldavad metallpostid ja suured metalluksed. Nädala sees jätkasid vabatahtlikud välisaediku seinte värvimisega.

Teisipäeval lendas Taani Jüütimaale Ree Park Safarisse Tallinna loomaaias ligi seitse aastat tagasi sündinud luitekass Ašot. Reedel aga vahetas ilves Rina asukohta ja kolis kullimäelt karumajja tulevase uue peigmehe kõrvale.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside