Üheteistkümnes nädal

Laupäeval, 18. märtsil ootab loomaaed huvilisi keskkonnahariduskeskusesse tuvihommikule, kus peategelaseks on aasta lind turteltuvi. Eesti Ornitoloogiaühingu eestvõttel kõneldakse tuvidest, määratakse linnumune, meisterdatakse, võisteldakse ja käiakse külas ka laste loomaaia dekoratiivtuvidel.

laste loomaaia dekoratiivtuvi_foto Inari Leiman araraunad_foto Inari Leiman teomunad_foto Inari Leiman
Kevad aga astub pikkade sammudega, sarapuu õitseb ja veel lehitu mets on juba vidistamist täis. Veelinnud loomaaia linnutiikidel kümblevad ja korrastavad sulestikku. Aafrika päritolu jõe- ja tüügassead saavad nautida üha pikemaid õuejalutuskäike. Troopikamajas võib tabada ararauna Ariku tammudes tantsimas, tiibu laiutamas ja häälitsedes kaasa tähelepanu võitmas. Paksunahaliste majas aga tasub üles otsida pisike klaasaknake paljastuhnurite ekspositsiooni kõrval, mille taga elavad suured Aafrika ahhaatteod munesid esmaspäeval oma poolsada kollakasrohekat muna.

Täiseale lähenevad isased ida-sinilambad koliti peregrupi juurest alpinaariumi poissmeeste gruppi, kus nüüd selgitab omavahelisi suhteid kokku 13 laiuvate sarvedega sinilambajäära. Uute kodude poole asusid loomaaia väikebussiga teele noor nuubia kaljukitsesokk ja 20 vööthiirt. Kaljukits kolib Saksamaale Magdeburgi loomaaeda, vööthiired aga Šveitsi Baselisse.

Haljastusfirmade poolt loomaaeda toodud vahtra, hobukastani, remmelga, kase ja viljapuude oksad on hea vaheldus loomaaialoomade toidulaual.

Kevad 2017 (2)
Esimene kevadenädal on loomaaias sündmusterohke. Kevadisel pööripäeval, 20. märtsil kõnnib kevad mööda linna koos Kodulinna Maja heade sõpradega ja jõuab kell 14.29 ka loomaaeda, et siin Mati Kaalu juhtimisel kevadmeeleolusid tabada.

Teisipäeval ja kolmapäeval saavad 1.-4. klassi lapsed koolivaheaja linnalaagris kevadist loomaaeda avastada.

Kesknädalal tasub loomaaia hülgetiikidel silm peal hoida: seal tähistatakse rahvusvahelist hülgepäeva, kõneldakse hüljestest ja antakse külastajaile võimalus loomaaia hallhülgeid Lielut ja Lätipoissi toita.

Nädala teisel poolel, neljapäeval ja reedel, aga toimub keskkonnahariduskeskuses loomaaia ja Tartu Ülikooli semiootika osakonna seminaride sarja esimene kahepäevane kaitsealasid käsitlev looduskultuuri seminar.

 

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside