Viiekümne esimene nädal

roosapelikan_foto-maaja-kitsingJulia Kolpakchi esimese pelikanimunagaPelikanid tähistasid talve algust munemisega: kesknädala hommikul munes roosapelikan Judit esimese muna. Munes küll, kuid haudumise harjumust tal pole ja nii võtsid loomaaednikud muna pesast, kuivatasid õrnalt, mõõtsid-kaalusid ja paigutasid ta inkubaatorisse hauduma.

Esmaspäeval Klaipeda poole teele asunud kaks ameerika piisonimullikat ning lumeleopardid Mahnadi ja Mileedi on kenasti pärale jõudnud ja tutvuvad oma uute aedikutega. Teisipäeval sõitis Elistverre isailves Lars. Lumeleopardidest tühjaks jäänud puuridesse karumajas kolib aga nooruke irbis Nala, kel on nüüd taas võimalus külastajate ette pääseda.

Pisike jääkarupoeg kasvab ema pehmes ja soojas kaisus, mis mühiseb. Vaata videot siit.

Tallinna loomaaed ja loomaaia juures tegutsev mittetulunduslik liigikaitseline sihtasutus Lutreola avasid möödunud nädalal veebipõhise heategevuspoe ohustatud liikide kaitse toetamiseks looduses. Maailma Looduskaitseliidu (IUCN) punase nimistu andmetel on täna ohustatud üle 12 ja poole tuhande loomaliigi. Loomaaia ja SA Lutreola vahendusel on nüüd võimalik toetada amuuri leopardi ja amuuri tiigri, lumeleopardi, ninasarvikute, euroopa naaritsa ja lendorava kaitset ning uurimist.

Jõulude ja nääride vahel, 29. detsembril kogunevad Eestimaa Jõuluvanade Ühenduse jõulutaadid ja -memmed taas loomaaeda, toimub loomaaialoomade jõulutrall. Keskpäeval loomaaia põhjaväravast Paldiski maanteel algav punakuubede juhitud rongkäik liigub läbi loomaaia kuni elevantide ja muskusveisteni pakkudes erinevatele loomadele põnevaid mänguasju ja maiusi. Ka külastajad võivad loomaaialoomadele külakosti kaasa tuua, kuid ülesöömise vältimiseks palume kingiks toodu panna väravates olevatesse kogumiskastidesse, kust talitajad maiused loomadele õigel ajal ja parajas koguses ette annavad.

Loomaaed on avatud kõik päevad aastas, ka pühade ajal on kõik huvilised oodatud: loomaaia kassad on talvel avatud kella 9-15, siseekspositsioonid on esmaspäeviti kinni, teistel päevadel avatud kella 10-16. Loomaaed suletakse kell 17.

Alanud on registreerimine 3. ja 4. jaanuaril 2017 toimuvasse laste linnalaagrisse teemal „Keda röövivad röövloomad?“.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside