Viiekümne esimene nädal

Loomaaed on külastamiseks avatud iga päev, ka kogu pika pühadeaja.

Head inimesed, kui te tahate loomaaialoomi pühade ajal rõõmustada, andke palun kingid loomaaiatöötajate kätte. Muidu võib juhtuda, et loomad ebaõigest toidust, ülemäärasest maiusest või puuviljast kõhuvalu või mõne hullema tervisehäda saavad.

Möödunud rahvusvahelisel ahvipäeval oma nutikust proovile pannud jaapani makaake ootab aasta viimasel pühapäeval, 28. detsembril ees uus üllatus. Sel päeval saabuvad loomaaeda jõuluvanad, kes toovad kinke nii neile kui ka teistele loomaaialoomadele.

Esmaspäeval poegis troopikamajas Lõuna-Ameerika jõgede endeem jõerai. Ilmavalgust näinud kaks erinevat sugu poega paigutati esialgu väiksemasse akvaariumi, kus nende toitumisel on kergem silma peal hoida. Hiljem kolivad nad tagasi suurde ekspositsiooni vanemate juurde.

Teisipäeval lahkus üks Vana Maailma suurimaid närilisi Tallinna loomaaias sündinud ja siin pea 14 aastat elanud valgesaba-okassiga Tobian.

Kolmapäeval kolisid laste loomaaeda elama kaks noorukest siidikana kukke.  Neid „kassi karvaga“ kanu on maininud juba Aristoteles (384–322 eKr). Euroopas peeti siidikana keskajal „šarlatankanaks“, küüliku ja kana ristsugutiseks. Siidikana sulgedel puudub sulerood, nende hari sarnaneb mooruspuu-marjaga ning nende nahk, luud ja siseorganid on mustjaspruuni värvi.

Paljude heade toetajate seas said jõuluheateoga hakkama Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 2. ja 3. klassi õpilased ja Laagri lasteaia pere. Nad andsid loomaaiale jääkarutüdruk Nora toetuseks üle laste oma kogutud kopsakad summad.

Reedel toimus loomaaia uues keskkonnahariduskeskuses Eesti Looduskaitse Seltsi aastalõpukonverents “Aktuaalset loodushoius 2014”. Kokkutulnud tutvusid uue keskusega ja said kuulda Mati Kaalu visiooni Tallinna loomaaiast. Andres Talijärv kõneles aastaringist meie looduses, tagasivaate Soome lahe aastale tegid Arvo Veskimets ja Juhan Telgmaa. Põlevkivist rääkis Olavi Tammemäe, seakatkust ja algavast metssea-aastast Ago Pärtel. Sõna sai ka Rahvusvahelise Looduskaitseliidu kongressilt naasnud Hanno Zingel. Aasta Loodusesõbraks pärjati keskkonnaameti keskkonnahariduse peaspetsialist Piret Eensoo.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside