Viiekümne teine nädal

Tallinna loomaaia loomkond sai aasta lõpus täiendust. Üle hulga aja näeb nüüd Tallinnas taas stepi- ja poolkõrbeasukat korsakit, rebaste perekonna väiksemat sorti esindajat, kes oskab nagu punarebanegi vajadusel püüdjat ninapidi vedada ja surnut teeselda. Kaunase loomaaiast aasta viimasel nädalal pärale jõudnud korsakipaar paigutati Sise-Aasia ekspositsiooni väikekiskjate kompleksi, kus nad on külastajale kenasti vaadeldavad.
korsakid_foto-inari-leimankorsakid_1_foto-inari-leimankorsakid_2_foto-inari-leimankorsakid_3_foto-inari-leiman
Troopikamaja ekspositsiooni aga kolis maailma suurim kärnkonn väga kohanemisvõimeline ellujääja ja ablas õgija aaga, kelle nahanäärmete piimjat mürki on pärismaalased kasutanud nooleotste mürgitamiseks. jaakaru-friida-pojaga-pesakambris

Avalikuks tehti jääkaru pesakaamera ning teisel jõulupühal kuuvanuseks saanud jääkarumõmmi kasvamist saavad nüüd kõik huvilised loomaaia kodulehe vahendusel oma silmaga jälgida.

Teisel jõulupühal nägi sõraliste majas ilmavalgust selle hooaja esimene kameruni kääbuskitse talleke. Inkubaatorisse hauduma on paigutatud juba teine pelikanimuna ja kaks neitsikure muna.

Neljapäeval jagasid loomaaialoomadele kingitusi Eestimaa Jõuluvanade Ühenduse parimad jõulutaadid ja -memmed. Sündmusele oli kaasa elama tulnud pea kolm- ja poolsada loomasõpra.

baribal-2013_foto-inari-leimanPeagi lõppeval aastal sai 30-aastaseks Tallinna loomaaia baribal Hiti. 29 aastat tagasi Nõukogude Liidu zookeskusest Tallinna saabunud emakaru täpne sünnikuupäev ei ole teada ja ega talviselt unine mõmm ennast näitama kipu ka, kuid talitajad panevad talle aasta viimasel päeval loomaaiasõprade poolt ette valmistatud maiuspala nina ette ikka.

Loomaaed on tavapäraselt avatud ka 31. detsembril ja 1. jaanuaril. Häid pühi!

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside