Viies nädal

Tuleva nädala kolmapäeval, 7. veebruaril peetakse loomaaias ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma 8. sünnipäeva. Paksunahaliste majas kõneldakse ninasarvikutest nii loomaaias kui looduses ja antakse teada, kuidas on läinud looduses elavate ninasarvikute kaitsetegevuse toetamine: kui suur on 2017. aastal loomaaiakülaliste abiga kogutud toetussumma, mis kantakse Keenias asuva Ol Jogi kaitseala arvele.

  

Tagasi tulnud pehme talveilm teeb olemise helgeks ja meele rõõmsaks, eriti siis, kui pilve vahelt piiluv päike lume sillerdama paneb. Sinitihane siristab juba kevadiselt ja rongad kronksuvad ning harjutavad mängulendu. Ütleb ju vanarahvaski, et küünlapäeval paneb kaaren esimese pesapalgi.

Praegu tasub kasutada võimalust viibida hämarduvas loomaaias, kassad on avatud kella kolmeni, kuid jalutada võib kuni kella viieni. Muskusveised tuiskavad karvakasuka lehvides lumes, kured huikavad ja kõristavad nurruvalt, kullimägi rõkkab, hülged pistavad uudistavalt pead veest välja, amuuri tiiger Pootsman jalutab majesteetlikult ja urahtab tervituseks, leopard Alexei aga luurab iga möödujat. Ja kui veel lõvid hääle üles võtavad, siis kostab kolmehäälne möirgamine üle loomaaia.

Möödunud reedel sündis troopikamajas kaks kääbusmarmosetipoega, jaanuari lõpp tõi juurde veel seitse kameruni kääbuskitse tallekest, kesknädalal nägi ilmavalgust teine aksishirvevasikas.

Ninasarvikud Kibibi ja Kibeta saavad nüüd siseruumides ka vaateklaasi ees olevas boksis jalutada.

Troopikamaja sägaliste akvaariumis näeb uut suuremakasvulist pangasiuseliiki. Möödunud aastal koorunud noored lumekakud alustasid iseseisvat elu ja eraldati vanematest.

Loomaaia looduskooli õpilased aitasid paksunahaliste majas keskaasia kilpkonni vannitada ja laste loomaaias kihnu lammaste eest hoolt kanda.

Jaanuari lõpus annetas üks suure südamega inimene oma sünnipäeva puhul lumeleopardide liigikaitseprojekti toetuseks 2000 eurot. Loomaaed kannab summa Snow Leopard Trusti arvele.

Neljapäeval, 8. veebruaril toimub keskkonnahariduskeskuses loomade heaolu teemaline loeng. Esineb Londoni Kuningliku Veterinaarkolledži dotsent Maria Diez-Leon, kes on loomade käitumise ja heaolu alal väljapaistev akadeemiline spetsialist.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside