Viieteistkümnes nädal

Amuuri leopard Darla_foto Maaja KitsingPühapäeva keskpäeval algab loomaaias amuuri leopard Darla sünnipäevapidu. Aediku juures kuuleb lugusid amuuri leopardide kohta, meisterdada saab leopardimaski. Heategevusliku pannkoogikohviku ja suveniirimüügi tulu läheb looduses elavate amuuri leopardide toetuseks. Kõigi loomaaiakülastajate vahel loositakse välja kaunis toalill aianduskeskuselt Hortes. Loosikupongi saab kassast koos piletiga ja see tuleb panna leopardi aediku juures olevasse loosikasti. Sündmust aitavad loomaaial läbi viia tublid loomaaiasõpradest abilised.

Keskkonnahariduskeskuse juurde pandi välja heategevuslik taarakogumiskast, mille loomisele aitasid kaasa Vineerimaailma ja Leon Foto töötajad ning vabatahtlikud. Kui paned oma kasutatud taara kasti, aitad loomaaial toetada ohustatud liikide kaitset looduses.

lumeõied_foto Inari Leimanaprilliilm_foto Inari LeimanKuigi õues on tüüpiline Eestimaa kevadilm, on loomaaia eksootilised rohusööjad poegimiste otsa juba lahti teinud. Möödunud reedel nägid ilmavalgust lakklambatall ja miiluvasikas, laupäeval sündis kaljumerisiga moko, esmaspäeval tagakaspia uriaali tall.  Nädala lõpuks kepsutas lakklambaaedikus juba kuus tallekest, juurde oli sündinud veel üks miiluvasikas ja kaks tagakaspia uriaalitalle. Vaata videoid “Lakklambatalled” ja “Miiluvasikas“.

Munemisega on alustanud kodukakud. Valgekõht-faasani kanad on kahe peale kokku munenud üheksa muna, mis paigutati inkubaatorisse. Ka roosapelikanidelt läks üks muna inkubaatorisse. Möödunud nädalal kaameraga varustatud pesas haudumisest loobunud hiid-merikotkaste kaht muna haub edasi samuti inkubaator.

Troopikamajas elav araraunapaar nakitses vabaks sissepääsu oma pesakasti ja toimetab nüüd hoolega pesa sisustada. Vaata videot “Araraunad kevade ootuses“. Liigikaitseuuringute keskuses on paari heitnud juba seitse naaritsapaari.

aaga_foto Inari LeimanÕpilasuurimustöö raames sisustatud terraariumi looduskooli eluslooduse klassis kolis elama Lõuna- ja Kesk-Ameerikast pärit suur ja mürgine kärnkonn aaga.

Teisipäeva õhtul jõudis Riia loomaaiast tagasi Tallinna seal laenul olnud aasia lõvi Tori. Koos temaga saabus ka emane kuukabarra ehk naeru-safiirlind, keda siin on isane ees ootamas.

Sel nädalal toimus keskkonnahariduskeskuses kaks huvitavat seminari –  alustati peamiselt loomaaiatöötajatele ja giididele, aga ka teistele huvilistele mõeldud koolitustega. Esmaspäeval kõneles zoosemiootik Laura Kiiroja loomade heaolu parandamisest Tallinna loomaaias. Kolmapäeval aga toimus seminar „Kuidas disainida loomaaeda?“, kus rääkisid oma kogemustest rahvusvaheliselt tunnustatud loomaaedade disainerid Jon Coe (Austraalia) ja Monika Fiby (Austria).

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside