1€ loodusele tagasi!

Tallinna loomaaia külastajad saavad piletiostul toetada 1 euroga väljasuremisohus sumatra ninasarviku ning ohulähedase väikese kassiliigi – manuli –  liigikaitset looduses. Põhipiletile lisanduv 1 euro läheb Tallinna loomaaia liigikaitsefondi. Sellest vabatahtlikust eurost võib külastaja soovi korral kassas pileti ostmisel loobuda. Laekuva summaga toetab loomaaed ühenduste Save the Rhino ja Pallas’s Cat International Conservation Alliance kaudu ettevõtmisi, mille eesmärgiks on nende liikide alalhoid looduses.

Kagu-Aasia sumatra ninasarvikute populatsioon on viimasel sajandil inimtegevuse tulemusel langenud kriitilise piirini. Liigi elupaikades – Borneo ja Sumatra vihmametsades – on alles vähem kui 80 ninasarvikut. Organisatsioon Save the Rhino aitab kaasa teineteisest isoleeritud sumatra ninasarvikute ümberasustamisele turvalistesse varjupaikadesse. Varjupaikade eesmärk on luua geneetiliselt elujõuline tehispopulatsioon, kustkohast saaks tulevikus isendeid loodusesse tagasi asustada.

Väljasuremisohus sumatra ninasarvik | foto: International Rhino Foundation

2002. aastal hinnati manulite üleilmse populatsiooni suuruseks 50 000 isendit, 2016. aastaks oli see langenud 15 315-ni. Laia levilaga, kuid vähearvulise populatsiooni ning salapärase ja varjulise eluviisiga manuli uurimiseks on vaja palju ressursse ning rahvusvahelist koostööd. Ühenduse Pallas’s Cat International Conservation Alliance eesmärk on manulite arvukuse objektiivne hindamine, kaitseplaanide koostamiseks vajalike ökoloogiliste uuringute läbiviimine ning teavitus- ja  koostöö kohalike kogukondadega, et tagada manulite ja nende saakloomade säilimine ning kaitse.

Looduses vähearvuline väike kassiliik manul | foto: Tom Svensson

Tallinna loomaaed alustas piletitulult liigikaitseliste tegevuste toetamisega 2019. aasta kevadel. Toona oli loomaaia külastajate panus ligikaudu 24 000 eurot. Laekunud summa koos aasta lõpus algatatud kampaaniast laekunud vahenditega – kogusummas 78 440 eurot –  kanti selle aasta alguses Austraalia Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni Looduse Alalhoiu Fondile, et aidata ulatuslikes maastikupõlengutes kannatada saanud ja elupaiga kaotanud loomi.

2020. aastal kogutud vahenditest ning nende kasutamisest annab loomaaed avalikkusele teada 2021. aasta alguses.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    -
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on ajutiselt suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside