2015: Esimene nädal

Vaatamata suvistele ilmauperpallidele: tavatult külmale juunile, kuivale ja rannamõnusid pakkuvale juulile ning ülivihmasele augustile, oli loomaaia külastatavus möödunud juubeliaastal hea: aasta jooksul sai loomaaia tegemistest vahetult osa oma 350 tuhat inimest.

Tallinna loomaaia, loomaaiasõprade ja loomaaiakülastajate ühise saavutusena koguti ja saadeti rahvusvahelise amuuri leopardi liigikaitseprogrammi toetuseks 4200 eurot. Tallinna loomaaia polaariumi piirkonda kavandatava jääkarude uue kodu rajamiseks on annetustena kogutud juba ligi 90 tuhat eurot.

Aasta viimasel pühapäeval loomaaialoomi ja -külastajaid rõõmustanud Eestimaa Jõuluvanade Ühenduse 13 jõulutaati ja -memme jagasid loomaaiasõpradest päkapikkude valmistatud kingitusi hiirtest elevantideni ja meelitasid loomaaeda lustist osa saama pea pooltuhat külastajat. Osa külastajate toodud maitsvaid kingitusi on veel alles – loomad saavad neid jaokaupa kätte, et põnevust ja maiustamist jätkuks kauemaks.

Aastavahetuse ilutulestik loomaaialoomadele suuri üleelamisi ei põhjustanud, vaid šimpansid olid hommikul närvilisemad kui tavaliselt. Kured veetsid aastavahetuse öö majakestes, elevantidele aga pandi magamisboksidesse turbakuhilad, et nad saaksid end vajadusel turvast loopides välja elada.

Luitekassi pojad on uue elupaigaga troopikamajas kohanenud ja mängivad nagu kassipojad ikka. Luupäiste lendkonnade kullesed  muunduvad tasapisi konnadeks ja ronivad veest välja. Kullimäel on pulmamängude otsa lahti teinud raisakotkad.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside