Esimene nädal

Aastalõpu viimasel päeval, 31. detsembril nägi laste loomaaias ilmavalgust kihnu maalamba talleke. Kihnu maalammas on väikesekasvuline ja vähenõudlik kohalik põlistõug, kes võib aasta ringi elada karjamaal ega vaja sooja lauta. Niipea, kui talleke jalad alla võttis, ta ka karjamaale kepsutas.

  

Veel teinegi laste loomaaia uusasukas näitas end aasta viimastel päevadel: suhkru-liugurpossum Martiša kukrust paistis välja järjekordne pojake, kel silmad-kõrvad veel suletud.

Jääkarudele Friidale ja Aronile on nüüd juba mõnda aega pääs nende uue kodu õueaedikusse ka öösiti valla. Enamasti nad lihtsalt magavad värske õhu käes, kuid jääkarupoeg Aron on taasavastanud kaevamise võlud ja kuna lund ei ole, siis kaevab ta aeg-ajalt auke lihtsalt pinnasesse.

Uue aasta vastuvõtuks tõid loomaaiasõbrad elevantidele alkoholivaba glögi ja piparkooke, need maitsesid londikandjaile hästi. Ka pühadest üle jäänud kuused on hinnas: taimtoidulised loomad saavad neid nosida, loomtoidulised niisama nuuskida ja sakutada.

Noorel emasel karakalil Barunkal oli elu esimene innaaeg. Tema tulevane kaasa Barak laulis sel puhul serenaadi: nurrus kõrisevalt ja lasi kuuldavale lühikesi näugatusi.

Kesknädalal sündis sõraliste maja soojuses järjekordne kameruni kääbuskodukitse tall. Kullimäe varaseimad pesitsejad habekotkad aga õrnutsevad ja asjatavad pesa korda sättida.

Tuleva nädala kolmapäeval tähistatakse Ameerika Ühendriikidest alguse saanud kotkaste kaitse päeva, Tallinna loomaaed aga kutsub kõiki huvilisi kotkapäevale laupäeval, 13. jaanuaril.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside