2020, esimene nädal

Uue aasta esimese laupäeva, 4. jaanuari keskpäeval saab taas uudistada elevante tegutsemas ja jälgida nende toitmist. Kell 13 aga tasub koguneda amuuri leopardi aediku äärde vaatama, kas ja kuidas suur kaslane oma toiduportsu välja teenib.

Jätkuvalt pakuvad tegutsemisrõõmu aasta lõpul loomadele toodud jõulukingid ja RMK poolt kingitud kuused. Samas vuravad nüüd loomaaeda ka müümata jäänud jõulukuuskede koormad. Loomadele see meeldib, sest värsked kuused kõlbavad nii krõmpsutamiseks kui aedikutesse põneva padriku tekitamiseks.

Järjekordne leopardkilpkonnade treening paljastas nende nn värvieelistuse. Salatilehe karva roheline pallike kepi otsas – sellega antakse loomale märku, mida temalt oodatakse – pani mõlemad kilpkonnad kenasti tegutsema: nad järgnesid pallile transpordikasti ja ronisid üles mööda puukoorest kaldteed. Kui sama prooviti korrata sinise pallikesega kepi otsas, tõmbas üks kilpkonn pea kilbi alla ja keeldus üldse kaasa mõtlemast. Teine sai mõne aja pärast siiski aru, et ka sinist palli ninaga puudutades järgneb maitsev suutäis, mille nimel tasub tegutseda. Talitajail on veel varuks punane ja kollane pallike.

Aasta lõpus munes üks käharpelikan kaks muna ja kuigi munad on viljastamata, asusid mõlemad emaslinnud neid kordamööda hauduma.

Ninasarvikutel käisid aasta lõpul külas betoonispets FRAMM AS esindajad. Nad tõid oma lemmikutele Kibibile ja Kibetale maitsvat nosimist ja talitajaile turgutuseks šokolaadi.

Paksunahaliste majas pannakse üles ja sisustatakse uusi terraariume.

Tasapisi hakkavad loomaaednikud läinud aastast kokkuvõtteid tegema, loomi, külastajaid ja sündmusi kokku arvama. Võib juba öelda, et loomaaia külaliste seas on arvuliselt esikohal Tallinna elanikud, neile järgnevad mujalt Eestimaalt pärit huvilised. Välisturistide arvu poolest on esikohal Soome, järgnevad Venemaa ja Läti. Tallinna loomaaeda on käidud uudistamas üle maailma: Costa Ricalt, Colombiast ja Ameerika Ühendriikidest, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Madagaskarilt, Jaapanist, Sri Lankalt ja Austraaliast, rääkimata lähematest maadest.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside